В Одесі відбувся семінар «Контроль клубів УПЛ в рамках фінансового моніторингу УЄФА»

27—28 липня в Одесі відбувся дводенний семінар «Контроль клубів УПЛ в рамках фінансового моніторингу УЄФА». До участі в семінарі були запрошені співробітники всіх футбольних клубів УПЛ з фінансових питань.

Перед слухачами семінару виступила фінансовий аналітик департаменту УЄФА з ліцензування клубів та фінансового «фейр-плей» Анжела Газарян, яка запропонувала розглянути декілька дуже важливих та насущних для клубів питань щодо результатів діяльності Органу з фінансового контролю клубів УЄФА в сезоні 2018/2019 рр., особливостей при заповненні фінансових даних в системі УЄФА ІТ-Рішення при виконанні вимог щодо беззбитковості та відсутності простроченої заборгованості в рамках фінансового «фейр-плей» в сезоні 2019/2020 рр. Окремий акцент був зроблений на аналізі фінансової діяльності клубів УПЛ та опублікованої фінансової інформації клубами УПЛ за 2018 р. в контексті нових змін в Правилах УЄФА з ліцензування клубів та фінансового «фейр-плей».

У семінарі взяла участь фінансовий директор УАФ Євгенія Сагайдак, яка змістовно розкрила питання щодо посилення контролю УАФ за цільовим використанням клубами УПЛ платежів солідарності УЄФА на програми розвитку дитячо-юнацького футболу.

Учасники заходу були проінформовані про процедуру фінансового контролю клубів УАФ у сезоні 2019/2020 рр. та підготовку до процедури атестації на сезон 2020/2021 рр. у контексті нових регламентних норм ФІФА, УЄФА та УАФ, а також ознайомлені з оглядом ключових змін щодо контролю за витратами на молодіжний футбол, виплатами посередникам, судових спорів, трансферної діяльності тощо. Окрему увагу було приділено проблемам взаємодії клубів УПЛ з незалежними аудиторами щодо оцінки річної фінансової звітності, додаткової фінансової інформації та методології підготовки звітності в рамках гармонізації принципів обліку при переході на МСФО.

Представники футбольних клубів УПЛ, починаючи від грандів, ФК «Шахтар» та ФК «Динамо», брали найактивнішу участь у роботі форуму, в обговоренні запропонованих тем, ділилися своїми проблемами та досвідом у розрізі розглянутих питань.

При підведенні підсумків семінару його учасниками з вдячністю була відзначена своєчасність і необхідність організації даного заходу й висловлено побажання щодо проведення в подальшому подібних зустрічей, організованих у рамках процедури атестації та фінансового контролю футбольних клубів.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини