Тренер чемпіонів Європи Віктор Козін: «Із нетерпінням чекаємо на світову першість у Південній Кореї»

Наприкінці червня дефлімпійська збірна України з футболу стала чемпіоном Європи. Зараз, коли емоції вже вщухли, головний тренер команди Віктор Козін поділився своїми враженнями від турніру у грецькому Іракліоні.

— Вікторе Володимировичу, який матч на Євро був найскладнішим — і чому?

— Найважчий поєдинок — це стартовий проти Англії. Ви маєте розуміти, що таке перший матч на турнірі — хвилювання і таке інше… До того ж ми дуже мало знали про суперників, їхній стиль гри у даний момент. На наступні поєдинки було більше інформації, ми подивилися матчі першого туру, попрацювали з хлопцями на теоретичних заняттях.

— Які особливості роботи з футболістами з вадами слуху? Чи з’явилися у вас свої секрети, «фішки» або техніки у спілкуванні з ними?

— Якщо відверто, то я не вважаю, що хлопці, яких ми тренуємо, мають якісь вади. Вони — справжні чоловіки й доводять це на кожному тренуванні. А секрети… Вони є, але їх ми залишимо для вузького кола.

— Як змусити гравців відчути один одного? Маю на увазі так зване почуття ліктя. 

— Для того й існують збори та контрольні матчі, турніри, на яких команда зігрується, знаходить взаємозв’язки на теоретичних заняттях, просто багато часу проводить разом. Так, цеглинка за цеглинкою, і складається справжній колектив. А взагалі — двома словами не скажеш.

— Чи реально для когось із ваших гравців отримати пропозицію від клубу Прем’єр-ліги?

— Я дотримуюся правила — ніколи не говори «ніколи», але в цьому напрямку є проблеми психологічного характеру...

— Попереду — чемпіонат світу-2020. Які плани підготовки до турніру? Чи будуть у вас новачки — чи взагалі якісь зміни?

— Так, ми з нетерпінням чекаємо на світову першість у Південній Кореї. Підготовка стандартна: знову збори, ігри, вправи. Обов'язково будемо переглядати кандидатів. Гадаю, у майбутньому в дефлімпійській збірній з'являться нові обличчя.

Роман Дяченко

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини