У Будинку футболу відбулася презентація марки «Валерій Лобановський. 1939—2002»

Із нагоди 80-річчя від дня народження Валерія Лобановського Укрпошта випустила марку «Валерій Лобановський. 1939—2002» із зображенням одного з найтитулованіших тренерів в історії світового футболу.

18 квітня в Будинку футболу в Києві у присутності міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, доньки Валерія Лобановського Світлани Лобановської, генерального секретаря Федерації футболу України Юрія Запісоцького, генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського та зіркових вихованців Валерія Васильовича, легенд українського футболу — володаря «Золотого м’яча» Ігоря Бєланова, зірок збірної СРСР Олексія Михайличенка та Володимира Безсонова — відбулася урочиста церемонія презентації та спецпогашення поштової марки, випущеної на честь 80-річчя від дня народження найвидатнішого футбольного тренера в історії України.

Фото Павла Кубанова

Даний проект був реалізований Укрпоштою та Федерацією футболу України за участі і сприяння доньки Валерія Васильовича, Світлани Валеріївни, яка подякувала всім за пам'ять про великого тренера. У свою чергу Володимир Омелян зазначив, що Валерій Лобановський був великим українцем, який змінив світовий футбол, і подякував Світлані Валеріївні за батька. «Ця марка — лише маленька частина подяки Метру, — сказав міністр. — Валерій Лобановський змінив не тільки футбольну Україну. Тут присутні його вихованці — Ігор Бєланов, Олексій Михайличенко, Володимир Безсонов. Хочу побажати вам здоров'я та великої наснаги, бо ваш досвід, який ви передаєте молоді, — це наше майбутнє». 

Юрій Запісоцький від імені ФФУ привітав поважних гостей у Будинку футболу та згадав слова тренера: «Валерій Васильович колись казав, що у футболі не буває випадковостей, а будь-яка випадковість — це певною мірою закономірність. Я впевнений, що наша сьогоднішня подія точно закономірна, і ми можемо лише подякувати колегам з Укрпошти й міністерства інфраструктури, що вони надали нам ще одну можливість вшанувати великого тренера».

Фото Павла Кубанова

Марку «Валерій Лобановський. 1939—2002» було випущено накладом 130 тис. примірників, її вартість становить 8 грн, а автором дизайну виступив Василь Василенко. За словами Ігоря Смілянського, відсьогодні цю марку можна буде придбати у відділеннях Укрпошти, а згодом вона буде представлена у 180-ти поштових відділеннях інших країн світу.

У свою чергу Ігор Бєланов, Олексій Михайличенко та Володимир Безсонов теплими словами згадали наставника та відзначили, що кожне покоління футболістів та тренерів виховується на тезах Метра. «Він був і залишається для нас батьком, учителем, другом та братом», — сказав Олексій Михайличенко.

Після цього відбулося урочисте погашення поштової марки «Валерій Лобановський. 1939—2002», на якій свої автографи залишили донька тренера та його найкращі вихованці. Додамо, що з 18 квітня цей знак поштової оплати можна буде придбати також у спеціалізованих точках із продажу філателістичної продукції.

Фото Павла Кубанова

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини