Андрій Шевченко: «План на гру з Португалією команда виконала відсотків на 80»

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко поспілкувався зі ЗМІ на прес-конференції після матчу з Португалією.

— Хочу подякувати португальським і українським уболівальникам, які створили таку чудову атмосферу під час гри, — сказав наставник синьо-жовтих. — Наші фани приїхали підтримати команду. Дуже приємно, що люди подолали такий шлях. Ми відчували цю підтримку, велике їм спасибі.

— Чи вдалося команді виконати план на гру?

— Десь відсотків на 80. Ми не дали забити чемпіонам Європи, що було нашим головним завданням. Очікували, що в нас буде краще виходити перехід з оборони в атаку. Але треба віддати належне збірній Португалії, яка грамотно розташовувалася й пресингувала, тому в нас це не завжди виходило. Дуже важливо було виконати установку до кінця, із чим гравці впоралися. Єдине, що нам не вдалося, — довести до завершення кілька контратак. У цілому я дуже задоволений грою й результатом.

— Як ви оціните гру Мораеса у відведений йому час?

— Жуніор зіграв дуже добре. Він, як і Коноплянка, виконував функції навіть не атакувального півзахисника, а, напевно, гравця захисного плану. У першу чергу потрібно було закривати великий простір, правильно розташовуватися й перекривати лінії передач суперника. Із цим хлопці впоралися дуже добре. Заміна Яремчука пов'язана з його втомою. Гравці віддали на полі багато сил та енергії — нам потрібні були свіжі виконавці.  

— Ви поставили Матвієнка в центр оборони, хоча зазвичай він грає на фланзі. Із чим це пов'язано? Чому не випустили Бурду або Шабанова — номінальних центрбеків?

— Якщо ви спостерігали за останніми роками кар'єри Миколи, то могли помітити, що він — універсал. Цей хлопець може грати і в середині поля, і на лівому фланзі, й іноді навіть на правому. Ми бачимо Матвієнка на декількох позиціях, і він добре справляється зі своїми функціями. Чудово мати у складі різнобічних футболістів.

— Марлос грав між форвардом і півзахистом і не завжди встигав... Яка в нього була роль на полі?

— Зі своїм завданням Марлос упорався на сто відсотків. Він виконав покладені на нього обов'язки. Треба було працювати, перекривати зони. Ми дуже добре підготувалися до гри, я повністю задоволений командою.

— Попереду — матч із Люксембургом. Як будете відновлюватися, налаштовувати підопічних?

— Гравці, які не виходили на поле в поєдинку з Португалією, залишилися на стадіоні й тренуються. Завтра ми проведемо ранкове заняття, будемо відновлюватися, а у другій половині дня вилетимо. З огляду на результат матчу Люксембургу, ми вирушаємо до лідера групи. Цей поєдинок дуже важливий для нас, ми до нього серйозно підготуємося. У роздягальні я сказав хлопцям, що потрібно швидше забувати цю гру й налаштовуватися на наступного суперника.

— У понеділок зіграє той самий склад чи буде ротація?

— Однозначно будуть заміни в стартовому складі. Проведемо аналіз, подивимося на стан футболістів.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини