Петро Порошенко та Андрій Павелко вручили сімферопольській «Таврії» сертифікат на будівництво нового стадіону

Сьогодні, 13 жовтня з робочою поїздкою в Херсоні побували Президент України Петро Порошенко та президент Федерації футболу України Андрій Павелко.

Під час церемонії нагородження переможців та учасників обласного турніру з футболу серед дитячо-юнацьких команд «Кубок Президента України» й обласного турніру між командами учасників АТО, присвяченого Дню захисника України, Андрій Павелко й Петро Порошенко вручили капітану команди ФК «Таврія Сімферополь» Анатолію Масалову та віце-президенту Федерації футболу АР Крим Олегу Комуняру сертифікат на будівництво нового сучасного стадіону для «Таврії» та футбольної академії для дітей-переселенців із Криму та Донбасу.

Фото Ростислава Андрейченка

Виступаючи перед учасниками змагань, глава держави відзначив позитивні футбольні зміни, які вже відбулися на Херсонщині та в Україні в цілому. Зокрема, говорячи про спортивний комплекс «Освіта», в якому проходили матчі, Петро Порошенко звернув увагу на те, що до початку реконструкції стадіону СК тут займалося футболом лише близько 170-ти дітей, а зараз — більше 800. «Тут проводяться турніри, і не лише дитячі, хоча це дуже важливо, а й турніри серед учасників АТО. Хочу привітати й Федерацію футболу України, й обласну федерацію з цим досягненням і з тими кардинальними змінами, які продовжуються. Україна повертає собі статус футбольної держави! Також хочу подякувати всім, хто був причетний до проведення в Україні фіналу Ліги чемпіонів», — відзначив президент.

Фото Ростислава Андрейченка

За словами Петра Порошенка, реконструкція цього комплексу в Херсоні є лише частиною масштабних змін у розвитку вітчизняного футболу. «Футболісти Криму і федерація футболу автономії мріяли, щоб розпочалося будівництво нового стадіону, де вони зможуть тренуватися і проводити матчі. Поки що Крим під окупацією, але ми пам’ятаємо про вас і зробимо все, щоб Україна повернулася до Криму, а Крим повернувся до України! У тому числі у футбольній сфері. Сьогодні ми вручаємо сертифікат на будівництво нового стадіону для ФК «Таврія» і беремо на себе зобов’язання, що наступного року новий стадіон буде зданий!» — пообіцяв Петро Порошенко.

Фото Ростислава Андрейченка

Як зазначив президент Федерації футболу України Андрій Павелко, патріотизм та вірність Україні футболістів ФК «Таврія» та усіх наших співгромадян з Криму та Донбасу, які постраждали від окупації рідного краю, заслуговують найвищої похвали. І ті заходи, зокрема й проект будівництва нового стадіону для «Таврії» та дітей-переселенців, які зараз проводяться, є лише частиною загальних зусиль держави та ФФУ, спрямованих на їхню підтримку. «Перший чемпіон України та перший представник нашої держави в Лізі чемпіонів УЄФА, ФК «Таврія», — клуб зі славними футбольними традиціями — футбольними традиціями українського Криму! І хоча «Таврія» тимчасово вимушена базуватися далеко від рідної домівки, ми прагнемо створити клубу та його вихованцям усі необхідні умови для подальшого зростання та повернення статусу гранда вітчизняного футболу! ФК «Таврія» — це Крим! Крим — це Україна!» — підкреслив Андрій Павелко.

Фото Ростислава Андрейченка

Загалом у дитячих змаганнях, присвячених Дню захисника України, які відбувалися на СК «Освіта», взяли участь 24 команди з Херсонщини та Миколаєва. Третє місце виборола команда «Освіта» з Херсона, срібло здобула команда «Кристал» (Херсон), а чемпіоном змагань стала команда «ДЮСШ-Херсон». Команди-призери отримали від Андрія Павелка, Петра Порошенка та керівника Федерації футболу Херсонської області Андрія Гордєєва заслужені нагороди — кубки та медалі учасників, а також путівки на відпочинок у Туреччині.

Фото Ростислава Андрейченка

Переможцем змагань серед команд учасників бойових дій стала команда «Авіатор» із Чорнобаївки, «Смерч» з Іванівки отримав срібні, а «Скіф» із Каховки — бронзові медалі турніру. Також призери змагань отримали сертифікати на оздоровлення та футбольну форму в подарунок. Окрім того, всі учасники змагань запрошені на матч Ліги націй Україна — Чехія, який відбудеться 16 жовтня у Харкові.

Фото Ростислава Андрейченка

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини