У Тернополі відкрилася соціально-спортивна школа фонду «Реал Мадрид»

Фонд «Реал Мадрид» та ГО «Епіцентр — дітям» урочисто презентували спільний проект — футбольну школу, в якій займатимуться діти із соціально незахищених родин: хлопчики й дівчатка віком від 6-ти до 16-ти років із ризиком маргінального стану через важкі сімейні обставини, без засобів існування, сироти, напівсироти, діти з багатодітних сімей. Пілотна школа базуватиметься в Тернополі, але цим, за словами організаторів, вони обмежуватися не збираються.

Участь у відкритті разом із сотнями юних футболістів та їхніх тренерів взяли почесні гості: генеральний менеджер фонду «Реал Мадрид» у Європі Єлена Фернандес, посол футбольного клубу, чемпіон світу та чемпіон Європи, переможець Ліги чемпіонів Альваро Арбелоа, з української сторони — міністр закордонних справ Павло Клімкін, голова Тернопільської ОДА Степан Барна, міський голова Тернополя Сергій Надал, віце-президент ФФУ Олександр Герега, віце-президент ФФУ, президент АВФУ Олег Собуцький, голова Федерації футболу Тернопільської області Тарас Юрик та інші.

 

На початковому етапі в школі займатиметься 105 дітей, але в подальшому цю кількість планують збільшити до 300. «Шукаючи дітей — учасників проекту, ми відвідали кожну родину, поспілкувалася з батьками, спробували зрозуміти проблеми, які є в сім’ї. Більшість батьків сприйняли нашу пропозицію з ентузіазмом, розуміючи, що участь у проекті — це шанс значно покращити життя їхніх дітей», — сказав віце-президент ГО «Епіцентр — дітям» Тарас Герега, додавши, що навчання в школі є абсолютно безкоштовним. Вихованці школи також будуть забезпечені харчуванням та спортивним інвентарем.

Виховна методологія фонду «Реал Мадрид», що втілюється у проекті, базується на філософії «За РЕАЛьне виховання: цінності та спорт» та підручниках «Тренуючи футболу, навчаємо цінностям». Альваро Арбелоа зазначає: «Метою фонду є досягнення того, щоб усі діти, незалежно від особистих обставин або можливостей, навчилися позитивним цінностям командного спорту і завдяки цьому на рівних умовах увійшли у суспільство. Мотивація для росту, підвищення самооцінки та самостійності — у відповідальних діях, створенні здорових звичок, товаришуванні й солідарності — є основними цінностями, що передаються у грі та розвагах».

 

Окрім спортивних тренувань, учні отримають можливість поглиблювати шкільне навчання, вивчати іноземні мови та мати соціо-культурні факультативні заняття: відвідувати музеї, театри, кінотеатри, лекції та екскурсії. У соціально-спортивній школі задіяна висококваліфікована команда професіоналів — координаторів, соціальних працівників, тренерів, учителів, вихователів, психологів та волонтерів.

Урочисте відкриття школи завершилося унікальним спортивним матчем. На стадіоні у Великих Гаях, що в передмісті Тернополя, діти зіграли матч дружби разом із відомими українськими футболістами, нині — постійними гравцями збірної ветеранів Едуардом Цихмейструком, В’ячеславом Свідерським, а також ветеранами ФК «Реал Мадрид» Едвіном Конго та Луїсом Кабрерою. Також на святі були присутні знамениті футболісти та тренери Анатолій Дем’яненко та Мирон Маркевич. Перший почесний удар по м’ячу зробив Альваро Арбелоа.

Довідка

Фонд «Реал Мадрид» — це організація, що запроваджує соціальну діяльність ФК «Реал Мадрид» у всьому світі. На даному етапі працюють 900 соціально-спортивних проектів, спрямованих на виховання, інтеграцію й кооперацію для соціально захищених та незахищених верств населення, особливо для дітей віком 5—17-ти років у складних соціально-економічних умовах. Фонд нараховує більше 450-ти шкіл, подібних до проекту, який сьогодні відкривається в Тернополі, у 80-ти різних країнах світу на п’яти континентах. Кількість бенефіціарів діяльності проекту досягає 105-ти тисяч кожного сезону.

Проект забезпечується підтримкою Національного медичного університету міста Тернопіль і Національного педагогічного університету міста Тернопіль, а також Міжнародної організації «Червоний Хрест», обласного спортивного диспансеру міста Тернопіль і спеціальною допомогою Федерації футболу України, Тернопільської обласної державної адміністрації та великогаївської громади.

Підписатися на новини