Збірна ветеранів України: перемога в Овручі, нічия в Чернівцях

Продовжуючи турне містами України та світу, присвячене підтримці української армії на сході країни, збірна України серед ветеранів провела чергові два матчі — в Овручі та Чернівцях.

Символічно, що обидві гри відбулися в рамках святкування Дня міста.

Збірна Овруччини — збірна України — 0:3

На Житомирщині завжди радо приймають зірок нашого футболу (раніше тут були проведені ігри у Новограді-Волинському та Радомишлі, які збирали на трибунах тисячі глядачів). Перед початком зустрічі голова міської ради Іван Коруд запросив футболістів до міськради, розповівши про історію Овруча та його сьогодення. А згодом усе найцікавіше відбувалося на центральному стадіоні, де місцеві гравці намагалися ні в чому не поступитися знаменитим майстрам.

 

Тренери збірної Анатолій Дем’яненко та Володимир Лозинський закликали під синьо-жовті прапори всім відомих виконавців: Віталія Реву, Владислава Ващука, Олега Собуцького, Сергія Нагорняка, Едуарда Цихмейструка, Богдана Шершуна, Андрія Оксимця, Сергія Шищенка, Олексія Бєліка, Юрія Максимова, Сергія Попова, Олександра Венглинського, Віталія Мандзюка, В’ячеслава Свідерського та Віталія Самойлова.

Інтрига в матчі трималася до першого забитого м’яча, автором якого став Олексій Бєлік. Згодом після чудового сольного проходу рахунок подвоїв Віталій Мандзюк, а крапку у грі поставив Олег Собуцький, вдало замкнувши флангову передачу.

 

Дякуючи всім присутнім за свято футболу, а збірній ветеранів — за візит на Житомирщину, голова обласної федерації футболу Руслан Павлюк наголосив на важливості таких заходів: «Яка ще подія може зібрати на стадіоні зо три-чотири тисячі глядачів, багато дітей, жінок?.. Звичайно, це футбол і вихід на поле наших уславлених футболістів. Овруч дочекався, що до міста прибули Дем’яненко та Ващук, Нагорняк і Попов, за що маю щиро подякувати організатору та лідеру збірної Олегу Собуцькому. Він завжди відгукується на наші запрошення, радо сприяє проведенню матчів із місцевими командами. Добре, що в нашому футболі є такий чудовий колектив, кожен матч за участю якого стає справжнім святом».

ФК «Буковина» — збірна України — 2:2

610 років Чернівцям, 60 — головній команді міста, «Буковині»! Ці знакові дати вирішили відзначити з розмахом, проведенням гри ветеранів «Буковини» зі збірною ветеранів України, а також місцевим ноу-хау — фіналом Ліги чемпіонів Буковинської області, участь у якій взяли переможці та призери першостей районів.

Організатором заходу виступила Федерація футболу Чернівецької області на чолі з її головою Василем Орлецьким. До речі, три роки тому саме він стояв біля витоків створення збірної ветеранів, кожного року запрошуючи її до рідного краю. Раніше зірки відвідали Путилу, Лужани, Глибоку, тепер настала черга головного міста області — Чернівців. Перед початком гри були відзначені причетні до розвитку футболу в області фахівці, не забули й про учасників АТО, для яких на арені були виділені центральні місця.

 

Бойовий настрій ветеранів чернівецької команди став зрозумілий вже зі стартового свистка арбітра. Спершу Роман Зароченцев, а згодом Іван Королянчук встановили вельми комфортний рахунок — 2:0. Глядачі вже сподівалися на сенсацію, адже, як повідомили на стадіоні, збірна ветеранів України не знає гіркоти поразок уже більше ніж півроку, проводячи матчі кожного тижня. Але дива не сталося. Спочатку спритний Сергій Шищенко покарав суперників за необачність, а по перерві Владислав Ващук блискуче виконав штрафний удар, встановивши рівновагу.

Підбив підсумки футбольного гала-матчу Василь Орлецький: «Цей день зайвий раз підкреслив, що Чернівці — місто футбольне. Історія «Буковини» знає злети та падіння, але кожного разу за темними часами наставав розквіт. На це ми всі сподіваємося, вірячи в майбутні перемоги команди. У місті є запит на футбол, ми це побачили і зараз, лише подивіться, скільки глядачів прийшло на гру ветеранів, а згодом і на нашу буковинську Лігу чемпіонів. Збірна українських зірок відвідала вже чи не всі континенти світу, багато разів вирушала до зони АТО, а зараз настала черга Чернівців. Вони всі — мої друзі, рідні люди, щиро дякую їм за візит. Аби вони захотіли сюди повернутися ще раз, ми ознайомили їх з історією та культурою Чернівців, провівши перед грою екскурсію центром міста та відвідавши славнозвісний чернівецький університет».

 

Ось таким цікавим та насиченим є життя збірної ветеранів України, яка вже давно стала окрасою всього вітчизняного футболу. Турне уславлена команда проводить за підтримки Федерації футболу України, Асоціації ветеранів футболу України та ТОВ «Агробізнес».

«Ми радо відгукуємося на пропозиції та щотижня вирушаємо до нових міст і селищ України або за кордон, — розповідає віце-президент ФФУ, президент АВФУ Олег Собуцький. — Ви самі можете побачити, як гарно вболівальники зустрічають наших легенд, іноді після гри з годину не відпускають, спілкуються та беруть автографи. Одне це є найкращим підтвердженням, що ми робимо правильну справу, працюємо над популяризацією футболу, даруємо людям гарний настрій. А ще всюди наголошуємо на необхідності українцям єднатися та підтримувати наших військових, адже саме завдяки ним були проведені чудові ігри в Овручі та Чернівцях, де мирне сонячне небо та люди, вільні у своїх поглядах. Ми маємо це цінувати та голосно говорити про справжніх героїв сьогодення».

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини