ФФУ та оргкомітет чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд започатковують новий дитячий проект

22 серпня з дружнім візитом у Будинку футболу побували члени організаційного комітету VII чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд.

Зокрема, перші віце-президенти Федерації футболу України Вадим Костюченко та Олег Протасов вітали у стінах ФФУ голову оргкомітету та директора міжнародного об’єднання українських громад Ігоря Бокія, президента української спортивної централі Америки і Канади, відомого громадського діяча і засновника Українського спортивного музею Уіппані (США) Мирона Бица та члена оргкомітету VII чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд і голову Комісії НОК по роботі з діаспорою Василя Карленка.

Під час зустрічі гості розповіли представникам ФФУ про історію чемпіонату світу з футболу серед діаспорних команд та плани щодо розвитку турніру. В ході розмови виникла ідея запуску спільного проекту — турніру серед дитячих команд діаспорян, який стартує вже наступного року. Учасники зустрічі домовилися, що фінал турніру відбудеться на НТК ім. В. Баннікова. Окрім того, керівники федерації запропонували гостям із діаспори фінал наступного чемпіонату світу з футболу серед команд діаспори також провести на полі НТК ім. В. Баннікова.

«Ми захоплюємося чудовою організацією чемпіонату світу серед діаспорних команд та позитивним настроєм, із яким наші земляки беруть участь у цих змаганнях. Це прекрасний проект, який об’єднує українців, що живуть у різних країнах та на різних континентах. Від імені президента Федерації футболу України висловлюю вам та усім українцям діаспори вдячність за активну підтримку наших національних збірних під час важливих міжнародних матчів. Зокрема, дякуємо діаспорі Чехії, представники якої готуються до підтримки нашої головної команди під час першого матчу Ліги націй, який відбудеться 6 вересня. Впевнений, що ваш активний вболівальницький рух стане серйозною опорою для збірної України!» — відзначив Вадим Костюченко.

На завершення зустрічі перші віце-президенти ФФУ Олег Протасов та Вадим Костюченко подарували гостям сувеніри — вимпел федерації та м’яч із автографами гравців національної збірної, які стануть цінними експонатами в Українському спортивному музеї Уіппані.

VII чемпіонат світу серед команд української діаспори, який представляють поважні гості федерації та який зараз проходить в Ірпіні Київської області, стартував 21 серпня на стадіоні «Чемпіон». Фінал змагань відбудеться 24 серпня, на День незалежності України. Цей проект було започатковано 2012 року міжнародною організацією українських громад «Четверта хвиля». Чемпіонат проводиться щорічно.

У турнірі беруть участь команди із трьох частин світу — Америки, Азії та Європи. Спортсмени приїхали із 12-ти країн — до вже постійних учасників із Польщі, Іспанії, Ізраїлю, Молдови, Білорусі, Естонії та Чехії долучилися команди-дебютанти з Болгарії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Австрії та США. Загалом у турнірі виступатимуть 240 футболістів, яких будуть підтримувати рідні, друзі та знайомі. Тобто кількість закордонних українців, які прибули на історичну батьківщину, складає близько 400 осіб.

Учасників турніру святковими тортами з побажаннями удачі на футбольних полях привітали почесні гості та члени організаційного комітету чемпіонату — міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, перший віце-президент ФФУ Олег Протасов, голова Київської обласної федерації футболу Ярослав Москаленко, заступник міського голови м. Ірпінь Олена Чернявська, посол Канади в Україні Роман Ващук, посол Королівства Іспанія в Україні Сильвія Хосефіні Кортес, посол США в Україні Марі Йованович, посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан, заступник посла Австрійської Республіки в Україні Флоріан Кольфюрст.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини