Вадим Костюченко: «Розвиток дитячо-юнацького футболу — пріоритет у роботі ФФУ»

Цього сезону, як і завжди, фінальні турніри Дитячо-юнацької футбольної ліги подарували учасникам і глядачам яскраві емоції та відкрили нових зірочок, які в недалекому майбутньому задаватимуть тон у суперництві професіональних команд.

Про спортивні підсумки змагань та організаційні моменти розповів перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко.

— Вадиме Костянтиновичу, підбийте загальні підсумки фінальних турнірів ДЮФЛУ, що нещодавно завершилися.

— Цього року традиційно фінальні турніри серед команд вищої ліги ДЮФЛУ проводилися в чотирьох вікових категоріях — починаючи з 14-річних хлопців і закінчуючи 17-річними. Плюс два фінали серед команд першої ліги, а саме — серед команд U-15 та U-17.

Хочеться зазначити, що для кращих команд України були створені якісні умови, аби вони продемонстрували всі свої найкращі якості та визначили переможців і призерів змагань виключно за спортивними критеріями. Усі проблемні питання ми намагалися оперативно вирішувати. Зокрема, в Запоріжжі, де проходили фінали старших юнаків, в перший день фіналу U-16 у окремих команд були претензії до харчування, але наші представники у співпраці з місцевими організаторами оперативно вирішили цю проблему, і в подальшому нарікань не було.

ФФУ усвідомлює, що фінальні турніри є апофеозом змагань цілого сезону, саме тому ми приділяємо велику увагу створенню якісних умов для юних футболістів.

— Можна говорити, що за результатами клубного заліку першість цього року виборов «Шахтар»?

— Хочу нагадати, що в сезоні-2016/2017 усі найвищі нагороди змагань ДЮФЛУ здобули команди нашої провідної академії — ФК «Динамо» (Київ). Але завдяки продуктивній праці академії головного конкурента динамівського клубу, ФК «Шахтар» (Донецьк), результати цього року вже суттєво відрізняються від минулорічних. Цього року саме командам академії ФК «Шахтар» належить пальма першості у змаганнях ДЮФЛУ. Юні гірники стали переможцями у трьох вікових категоріях.

У наймолодшій групі, серед команд U-14, «Шахтар» у фінальному матчі з рахунком 1:0 переміг «Динамо». Зазначена зустріч викликала чималий інтерес серед фахівців та вболівальників. Нагадаю, що цей фінал було організовано в смт Щасливе, що на Київщині.

У команд вікової категорії U-15, турнір серед яких пройшов у Щасливому пізніше, перемогу також святкували гірники, які в серії післяматчевих пенальті здолали тих самих киян. Основний час матчу завершився з рахунком 1:1, а у футбольній лотереї було 7:6 на користь «Шахтаря».

У віковій категорії U-16 уже кияни змогли здолати гірників. Сюжет фінального матчу був суперінтригуючим. Донеччани повели в рахунку — 1:0, згодом вже динамівці перемагали — 3:1. І коли до завершення поєдинку залишалося не більше 20-ти хвилин, донецькі футболісти змогли відігратися. Усім фахівцям та вболівальникам здалося, що і в цьому двобої переможець буде визначений в серії пенальті. Але з цим не погодилися кияни, і вже на другій компенсованій арбітром хвилині кращий гравець фінального турніру Віктор Блізніченко забив неймовірний за красою м’яч, який і став переможним у цьому фіналі — 4:3. Таким чином, серед команд U-16 чемпіонами стали динамівці, другими — гірники.

А от у змаганнях серед команд U-17 взагалі сталася сенсація. Команда ФК «Динамо» навіть не потрапила до фіналу, програвши у півфіналі команді «УФК-Карпати» та задовольнившись лише третім місцем у загальному заліку. А у вирішальному матчі знову тріумфували гірники, які змогли забити один м’яч та не пропустити жодного.

Саме тому за підсумками загальних результатів ми маємо можливість стверджувати, що змагання серед наших провідних академій ще більше загострилися та мають цікаве наповнення за змістом.

— Взагалі ви задоволені проведенням фінальних турнірів ДЮФЛУ?

— Так. Я вважаю, що для юних футболістів були створені належні умови. Ще раз хочу підкреслити, що ФФУ вважає розвиток дитячо-юнацького футболу пріоритетним у своїй роботі, саме тому ми ретельно проводимо всі подібні заходи.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини