Україна прийматиме відбірний турнір Євро-2019 з футзалу серед жіночих команд

У першому чемпіонаті Європи з футзалу серед жінок візьмуть участь 23 збірні. Жеребкування кваліфікації заплановано на 5 липня (початок — о 14.30 за київським часом).

Минулого року УЄФА оголосив про заснування першого офіційного футзального турніру для жіночих збірних. Фінальна стадія за участю чотирьох команд буде проводитися кожні два роки. Перший розіграш відбудеться в лютому 2019 року на майданчику однієї з чотирьох команд, що потраплять до фінальної частини.

Згідно з форматом відбірного турніру, з 21-го по 26 серпня 10 збірних візьмуть участь у попередньому раунді. Це команди зі Словаччини, Білорусі, Нідерландів, Бельгії, Фінляндії, Молдови, Швеції, Вірменії, Північної Ірландії та Литви.

Збірні, що посідають 13 перших позицій у футзальному рейтингу УЄФА, в тому числі й команда України, отримають автоматичний пропуск до основного раунду відбору, де змагання проходитимуть у форматі міні-турнірів. Причому українки прийматимуть одну з груп цього етапу на своєму майданчику.

Три переможці груп попереднього раунду приєднаються до 13-ти топ-збірних в основному раунді. Там боротьба в чотирьох квартетах відбудеться з 11-го по 16 вересня. Після цього чотири переможці груп вийдуть до фінальної стадії, матчі якої заплановано на 14—17 лютого 2019 року.

Путівки до основного раунду, крім України, також отримали Іспанія, Португалія, Казахстан, Італія, Сербія, Словенія, Хорватія, Угорщина, Чехія, Румунія, Польща та Росія.

Додамо, що згідно з рішенням Виконавчого комітету УЄФА, Україна та Росія не будуть грати в одній групі, якщо їх зведе жереб. У такому випадку команда Росії буде переміщена в іншу групу, а до компанії суперниць українок додадуть команду Казахстану.

Нагадаємо, що кілька днів тому жіноча збірна України з футзалу під керівництвом Олега Шайтанова провела в гостях два спаринги з Італією — 3:0 та 0:3.

Підписатися на новини