Володимир Рева: «Намагатимемося продемонструвати гідну гру у протистоянні з грандами європейського жіночого футболу»

Наставник національної жіночої збірної України Володимир Рева розповів про підготовку команди до матчів кваліфікаційного турніру чемпіонату світу-2019 проти Данії та Швеції, оцінив майбутніх суперників та відзначив козирі своїх підопічних.

— Зважаючи на статус та силу суперників, який підсумок цих двох матчів вважатимете прийнятним для нашої команди?

— На мій погляд, це, перш за все, гідна гра. Маю на увазі не діяти на відбій, а продемонструвати гарний футбол у протистоянні з європейськими грандами. І, звичайно, якщо зачепимось за очки, то вони для нас будуть на вагу золота.

— Чи відрізняється підготовка збірної до поєдинків із фаворитами від тренувальних зборів перед іншими іграми?

— Звісно, ми плануємо підготовку команди до ведення гри саме проти цих збірних. У тактичних вправах приділяємо більше уваги захисту і проміжним фазам — виходу в атаку, переходу від оборони до нападу. Ці проміжні фази — дуже важливі моменти в ході матчу. Наприклад, у поєдинку проти Данії проміжна фаза в нас була дуже коротка: один-два паси — і ми втрачали м’яч, багато грали в захисті.

— Стандартним положенням приділятимете більше уваги?

— Стандарти — це фішка майбутніх суперників. Звичайно, будемо приділяти цьому увагу. А також — грі під пресингом, який ці команди застосовують проти своїх опонентів.

— За рахунок чого в майбутніх матчах можна досягти позитивного результату?

— Тут усі складові — фізична, тактична та психологічна підготовка — мають бути збалансовані на 101 відсоток. Усі ці моменти готуються в клубах, але завдання нашого тренерського штабу — збалансувати це. Важливо, щоб дівчата відчували впевненість у своїх діях. Ігрову дисципліну, звісно ж, також ніхто не відміняв.

— Готуєте сюрпризи, чи ці збірні навряд чи можна здивувати?

— Нашою родзинкою в матчі в Данії були дії при стандартах біля наших воріт, коли нападники не відходили в захист, відтягуючи захисників. Тоді для суперниць це виявилося сюрпризом, тож будемо готувати для них другу фазу, так би мовити, цієї фішки. Постараємося їх здивувати.

— Чи всіх гравців, яких бажав бачити тренерський штаб, ви отримали у своє розпорядження?

— На жаль, ні. У Соломахи травма меніску, вона вже прооперована. Ірина Кочнєва захворіла. Цих двох дівчат не буде. Зате нарешті відновилася Тетяна Романенко, чим ми дуже задоволені. Основна обойма футболісток готується.

— Які головні проблеми при підготовці до цих матчів?

— По-перше, головне, щоб усі гравці були здорові. Триматимемо кулаки, щоб дівчата підійшли до матчів без травм та пошкоджень. По-друге, інформацію про Швецію маємо, але ми з нею вже давно не зустрічалися на футбольному полі. Перед грою з тією ж Данією інформації було достатньо, тому при підготовці ми могли відштовхуватися від цього. Зі збірною Швеції — тільки аналітика, як вона діє проти інших команд, а от відчуття суперника в бойових умовах немає.

 Фото прес-служби ФФУ

— Чи вистачить кількох днів для підготовки? Що реально зробити за цей час?

— У масштабах збірної днів завжди не вистачає, хочеться дати футболісткам більше інформації, награти нові схеми. Але перед грою з Угорщиною та виїзними матчами з Хорватією та Данією керівники федерації футболу та міністерства спорту дослухалися до моїх побажань, за що їм окрема подяка, після чого збори були скориговані, що, звичайно, дало свої позитивні результати. Що можна зробити за цей час? Зараз вікно таке коротке, треба буде докласти чимало зусиль, аби добре підготовити наших дівчат у ці терміни.

— У чому головна перевага суперниць, а в чому — наші козирі?

— Ні для кого не секрет, що рівень чемпіонатів у Данії та Швеції вищий, гравці цих збірних виступають у провідних командах Європи. Лідери збірних Данії та Швеції — Пернілль Хардер, Нілла Фішер — відіграли головну роль у чудовому фіналі Ліги чемпіонів, за яким ми мали змогу спостерігати нещодавно в Києві. Відповідно до цього, у тренерського штабу збірних Данії та Швеції більший вибір кваліфікованих виконавців. Наш козир? Це характер команди, який ми бачили в останніх матчах. Також кожен гравець нашої збірної повинен намагатися виграти свій, так би мовити, міні-поєдинок.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини