Post Scriptum. У фокусі — арбітраж 32-го туру української Прем'єр-ліги

Комітет арбітрів ФФУ прокоментував рішення арбітрів під час матчів 32-го туру української Прем'єр-ліги. 

19.05.2018. «Олександрія» — «Олімпік»

50 хв. Гол господарів було не зараховано правильно через очевидне порушення, скоєне гравцем № 44 господарів, який штовхає ззаду футболіста № 42 гостей з метою заволодіння м’ячем та взяття воріт. Було правильно призначено ШУ на користь команди гостей, що захищалися.

54 хв. 11У було правильно призначено на користь господарів за гру всередині штрафної площі в ноги суперника з боку гравця № 88 гостей, який влучає не в м’яч, а в ноги футболіста № 22 господарів. Позиція арбітра була оптимальною, а рішення було своєчасним.

19.05.2018. «Карпати» — «Сталь»

89 хв. ЧК через отримання другої ЖК гравцю № 2 гостей була винесена правильно. Перша ЖК була винесена на 84 хв. за порушення, що зривало ПА гравця № 18 господарів. На 89 хв. він повторює подібне порушення, зриваючи швидку контратаку гравця № 82 господарів. Завдяки взаємодії АА № 1 з арбітром було правильно призначено ШУ на користь господарів та було вилучено футболіста № 2 гостей.

19.05.2018. «Чорноморець» — «Зірка»

81 хв. Гравець № 27 гостей намагається зробити навіс до центру штрафної площі, і на траєкторії польоту м’яч знаходить гравця № 48 господарів. Удар було здійснено з дуже незначної відстані, він був потужним та швидким. Гравець інстинктивно закриває обличчя, щоб захистити його. Рух руками розбалансований, але вони не створюють перешкоди удару і не збільшують об’єм тіла, і в будь-якому випадку, якби м’яч не влучив у руки, він влучив би в тіло. Згідно з критеріями навмисної ГР, що були зазначені вище, арбітр правильно оцінив цю ситуацію — ГР, що не заслуговувала на покарання.

19.05.2018. «Динамо» — «Шахтар»

22 хв. Гравець № 44 господарів зупиняє футболіста № 88 гостей, застосувавши руки, і він навіть не намагається зіграти в м’яч. За таке порушення, скоєне всередині штрафної площі, на користь гостей було правильно призначено 11У. У будь-якому випадку критерії оцінки ЗОГМ, передбачені IFAB, для цього випадку не змінилися, і тому не вистачає відповідної дисциплінарної санкції. Гравець № 44 гостей повинен був бути вилучений (ЧК) через наявність ЗОГМ.

26 хв. ГР гравця № 25 господарів, в якого влучає потужний удар по воротам у виконанні футболіста № 9 гостей, було оцінено правильно як ненавмисну. Його рука знаходиться у правильному положенні — вздовж тіла, і вона не створює жодної перешкоди удару, а також не збільшує об’єм тіла. Гру з боку арбітра було продовжено правильно призначенням кутового удару.

90+3 хв. Гравець № 12 гостей у безрозсудній манері стелиться у підкаті проти футболіста № 15 господарів, який перебільшує наслідки епізоду — кричить та симулює отримання більших наслідків, ніж було насправді. Динаміка та відео показують, що дії були спрямовані на заволодіння м’ячем. Звідси гравцю № 12 була правильно винесена лише ЖК.

20.05.2018. «Ворскла» — «Зоря»

41 хв. Через очевидне порушення з неналежним застосуванням рук із боку гравця № 95 гостей проти безпосереднього суперника, футболіста № 11 господарів, АА № 2 правильно інформує арбітра, а той зупиняє гру. Було правильно призначено ШУ та винесена ЖК гравцю № 95 гостей, який демонструє незгоду із технічним та дисциплінарним рішенням арбітра, яке є бездоганним.

20.05.2018. «Верес» — «Маріуполь»

36 хв. Через положення «поза грою» в нападника АА № 1 правильно сигналізував арбітру піднятим прапорцем про незарахування голу господарів. У момент передачі вперед гравець, який забиває гол, знаходиться в явному та очевидному положенні «поза грою».

86 хв. ЧК гравцю № 8 господарів через отримання другої ЖК була винесена правильно. На 69 хв. він вчиняє безрозсудні дії під час ПА проти футболіста № 22 гостей і отримує ЖК. На 86 хв. він робить підкат прямо в ноги гравця № 2 гостей і отримує другу ЖК.


Примітки:
11У — 11-метровий удар;
АА — асистент арбітра;
ВУ — вільний удар;
ГР — гра рукою;
ЖК — жовта картка;
ЗОГМ — зрив очевидної гольової можливості;
ПА —  перспективна атака;
СІП — серйозне ігрове порушення;
ЧК — червона картка;
ШУ — штрафний удар.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини