Post Scriptum. У фокусі — арбітраж 30-го туру української Прем'єр-ліги

Комітет арбітрів ФФУ прокоментував рішення арбітрів під час матчів 30-го туру української Прем'єр-ліги. 

04.05.2018. «Динамо» «Маріуполь»

25 хв. Правильна оцінка щодо ненавмисності гри рукою. Гравець № 26 господарів пробиває по воротах, коли футболіст № 22 гостей вистрибує вперед, а м’яч потрапляє в руку, яка знаходиться у зігнутому положенні перед тілом. Йдеться про ненавмисні дії, що не підлягають покаранню.

54 хв. 11У на користь господарів було призначено правильно за затримку ззаду всередині штрафної площі, що здійснював гравець № 2 гостей проти футболіста № 70 господарів, своїми діями здійснивши зрив перспективної атаки. Технічне рішення є правильним.

55 хв. Правильна оцінка щодо ненавмисності гри рукою. Гравець гостей вибиває м’яч до центру, і м’яч потрапляє до суперника, а потім останній невдало грає в м’яч і у випадковий спосіб влучає у тіло та в руку партнера по команді, гравця № 30 господарів, який не вчиняє жодних навмисних дій через те, що м’яч зненацька потрапляє в нього. Йдеться про ненавмисні дії, що не підлягають покаранню.

56 хв. Гравець № 7 господарів не зазнає жодного порушення на собі з боку футболіста № 30 гостей, проте він вирішує впасти у дуже демонстративній манері на газон всередині штрафної площі суперника. У таких випадках порушення фіксується свистком та призначається ВУ, а гравцю виноситься ЖК за симуляцію.

60 хв. АА № 2 правильно піднятим прапорцем привертає увагу арбітра, сигналізуючи про неправильне положення з «поза грою» у гравця № 23 господарів, який виконував передачу, спрямовану до центру. Гол було не зараховано правильно через «поза грою».

05.05.2018. «Верес» «Ворскла»

26 хв. Гравцю № 16 господарів, який демонструє безпідставний протест проти рішення арбітра, вимагаючи призначення неіснуючого 11У, була правильно винесена ЖК. Гравець № 16 господарів виконує прийом «ножиці» у повітрі, пробиваючи назад, але він помиляється із виконанням прийому. Футболіст № 26 гостей не скоює жодного значного порушення за його спиною. Арбітр правильно продовжив гру.

27 хв. Гравцю № 4 гостей за очевидну симуляцію нібито отриманого порушення з боку футболіста суперника була правильно винесена ЖК. Гравець № 4 гостей, як тільки відчув дотик, пірнає в очевидній манері на газон всередині штрафної площі для того, щоб безпідставно домогтися призначенні 11У.

68 хв. Правильна оцінка щодо ненавмисності гри рукою, що не заслуговує на покарання. Гравець № 10 гостей дуже потужно пробиває по воротах, а захисник господарів приймає удар власним тілом, і при цьому його ліва рука зігнута перед тілом, і вона не створює жодної перешкоди, не збільшує об’єм його тіла. Йдеться про ненавмисні дії, що не підлягають покаранню. Арбітр правильно продовжив гру.

05.05.2018. «Чорноморець» — «Карпати»

79 хв. Рішення винести попередження гравцю № 35 гостей за очевидну симуляцію є правильним. Коли захисник господарів намагається зіграти в м’яч, футболіст № 35 гостей уже знаходиться у стані навмисного падіння, симулюючи порушення з метою отримання неіснуючого 11У. Арбітр прийняв правильне рішення.

05.05.2018. «Шахтар» — «Зоря»

53 хв. Правильна оцінка ситуації, що сталася всередині штрафної площі гостей. Гравець № 5 гостей в грає в очевидний спосіб, завдаючи удару по м’ячу, який виходить за лінію воріт, і цей гравець не скоює жодного порушення проти футболіста № 74 господарів, який падає на газон. Рішення призначити лише кутовий удар на користь господарів було правильним.

63 хв. Гравець № 95 гостей забиває гол за правилами головою, він не вчиняє порушення у вигляді гри рукою. Як це очевидно видно з наступного стоп-кадру, по м’ячу завдається удар головою, а рука в момент дотику знаходиться досить близько, і гравець робить інстинктивний захисний рух, і в жодному разі не можна говорити про навмисну гру рукою. Людське око нездатне помітити швидку динаміку контакту. Слід також зазначити, що всі гравці, які є свідками цієї події, не виказують жодної реакції на епізод, не демонструють жодної незгоди, що також підтверджує те, що все відбувалося за правилами.

84 хв. Правильна оцінка щодо ненавмисності гри рукою, і гру арбітром також було правильно продовжено. Гравець № 2 господарів потужно пробиває по воротах, на траєкторії польоту м'яча знаходиться футболіст № 7 гостей, якому він потрапляє у праву руку, яка знаходиться у правильному положенні перед тілом. Рішення не призначати жодного 11У було правильним тому, що гра рукою не заслуговувала на покарання.

06.05.2018. «Олімпік» — «Сталь»

59 хв. Гравцю № 8 господарів, який грає прямою ногою проти безпосереднього суперника, футболіста № 66 гостей, створюючи цим самим загрозу його здоров’ю, була правильно винесена ЧК за СІП. Слід зазначити, що на 58 хв. той самий гравець господарів № 8 вже отримав попередження (ЖК) за затримку за футболку гравця № 8 гостей.

90 хв. Гол гостей було зараховано правильно тому, що з відео видно, що в м’яч останнім зіграв гравець № 95 господарів, який віддав м’яч футболісту гостей, який знаходиться в удаваному «поза грою» — АА № 2 помиляється, поспішно піднімаючи прапорець. У цьому випадку замість того, щоб піднімати прапорець, він мав би по системі зв’язку запитати в арбітра про те, хто останнім торкнувся м’яча. Арбітр правильно продовжив гру.

Примітки:
ЗОГМ — зрив очевидної гольової можливості;
СІП — серйозне ігрове порушення;
ЧК — червона картка;
ЖК — жовта картка;
ВУ — вільний удар;
ШУ — штрафний удар;
11У — 11-метровий удар;
АА — асистент арбітра.

 

 

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини