Сергій Попов: «Приємно, що чотирьох футболістів нашої команди запросили до збірної U-19»

Головний тренер юнацької збірної України (U-18) Сергій Попов розповів про останні новини з табору команди.

Сьогодні юнацька збірна України (футболісти не старші 2000 року народження) вирушає до Словаччини. У цій країні синьо-жовті візьмуть участь у турнірі «Кубок Словаччини». На груповому етапі українська команда зіграє з Чехією (7 травня), США (8-го) і Казахстаном (10-го), а потім, залежно від місця, яке вона посяде у квартеті, 11 травня проведе стиковий матч за позицію у підсумковому протоколі.

Напередодні вильоту до Словаччини головний тренер збірної України Сергій Попов відповів на питання офіційного сайту ФФУ.

— Сергію Олександровичу, збір команди розпочався. Чи є у вас проблеми?

— Є, але вони, скажемо так, невеликі. Приємно те, що чотирьох футболістів нашого віку (Супрягу, Снурніцина, Кащука та Цитаїшвілі) запросили до збірної U-19. Не поїдуть із нами Приходько, Бабічин, Куртяк, Ващишин та Білошевський. Хтось із них тільки-но травмувався, хтось — після операції... Загалом за станом здоров'я на цих хлопців ми поки що розраховувати не зможемо. Тому отримали шанс гравці, які до збірної ще не викликалися, або футболісти, які були в нашій команді раніше.

— Так, список викликаних виконавців у порівнянні з минулим збором  суттєво змінився.

— Проте це корисний момент. Нові футболісти мають практику у своїх клубах, тому будемо сподіватися, що вони виправдають очікування.

— Минулого разу ви викликали воротаря іспанського «Еспаньола» Мейхера. Зараз його немає у списку...

— Так, його клуб надіслав лист, що команда в цей час бере участь у турнірі у Швейцарії, і, оскільки це не дати УЄФА, вони не відпустили голкіпера.

Також ми хотіли залучити до роботи хлопців 2001 року народження, але «Шахтар» не відпустив своїх гравців тому, що в них турнір в Італії, а «Динамо» мотивувало своє рішення тим, що на цих футболістів випало велике навантаження. У чомусь клубні наставники мають рацію, тому ми запросили хоча б львівських хлопців — Желізко й Сікана.

— Суперників по групі, Чехію, США та Казахстан, ви вже вивчали?

— Можна сказати, що ми будемо грати з листа, оскільки склад сильно змінений, а двох днів, щоб донести до хлопців усе те, що тренерський штаб хоче, замало. Щодо опонентів, то Чехію ми бачили в її спарингу з датчанами, тим більше, що рік тому ми з нею грали. Тому уявлення про цього суперника маємо непогане. Остання інформація по США у нас піврічної давнини, коли вони виступали на чемпіонаті світу, а з Казахстаном будемо знайомитися по ходу турніру.

— Які завдання будете ставити перед підопічними на цих змаганнях?

— Будемо намагатися виграти кожен поєдинок, а як вийде, подивимося.

— Восени на цю збірну чекає кваліфікація Євро-2019 (U-19). У вас усе йде за планом?

— Не сказав би. Поки що не виходить запросити всіх тих хлопців, яких ми хочемо бачити, разом. Ну і, звичайно, хотілося б частіше зустрічатися з футболістами. Наприклад, після Кубку Словаччини в нас буде пауза в чотири місяці, а це дуже багато. А потім перед товариськими матчами на підготовку дається лише два дні... Але ми звикли до труднощів, це нас загартовує (посміхається).

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини