Фінали Ліги чемпіонів УЄФА-2018: усі деталі підготовки стюардів

Якою є підготовка та кількісний склад стюардів фінальних матчів Ліги чемпіонів УЄФА у Києві? Як проходив відбір кандидатів до команди стюардів, що працюватимуть на травневих фіналах найпрестижнішого європейського клубного турніру? На що першочергово фокусують увагу стюардів у процесі підготовки до майбутніх великих футбольних івентів?

Роз’яснення надає менеджер з підбору та підготовки стюардів фіналів Ліги чемпіонів УЄФА-2018 Андрій Таран.

Відбір стюардів триває з осені

Матчі такого плану не проводилися в Україні з 2012 року, а тому і підготовка, і кількісний склад стюардів на фінал Ліги чемпіонів відрізняється від того, як зазвичай готують стюардів до ординарних футбольних подій.

У листопаді 2017 року розпочався відбір кандидатів, який тривав два з половиною місяці. Після цього було опрацювання анкет і запрошення людей на стажування, аби надати їм можливість побачити та зрозуміти специфіку роботи. У лютому відбувалися тестування та стажування на матчах, а у березні почалося навчання, що триває досі по суботах та неділях. Стюарди беруть участь у заняттях по вісім годин на день за спеціальною програмою, яка розроблена УЄФА та адаптована під українські законодавство, можливості, і, що найголовніше — арени, де проходитимуть фінали. Адже стюард — людина, яка має досконало знати стадіони.

Програма УЄФА для українських стадіонів

Тема стюардингу в Україні не нова. За такою ж програмою готували стюардів на чотири стадіони під час підготовки до проведення Євро-2012. Із того часу її трохи оновили та адаптували саме під стадіони, де будуть зіграні фінали Ліги чемпіонів.

Навчання проходить у вісім модулів. Кожен модуль триває близько трьох годин і включає в себе знання або стадіону, або специфіки роботи стюардів: як обслуговувати глядачів, які є надзвичайні ситуації, як відбувається евакуація. Також велика увага приділяється пожежній безпеці та медичній допомозі.

Вікові та гендерні особливості стюардингу

Віковий склад стюардів — від 24-х до 60-ти років. Людина має відповідально ставитися до своїх обов’язків, і саме на це звертали увагу на співбесідах, тестуванні та стажуванні. Що стосується гендерних особливостей, то у команді стюардів присутні чимало жінок, адже, як показує практика, вони краще справляються з конфліктними ситуаціями. Окрім того, їх допомога під час процедури догляду жінок-вболівальниць також буде конче необхідною.

Загалом, рівень підготовки стюардів абсолютно різний. Але для того, щоб бути залученими до таких великих футбольних подій, треба мати бажання допомагати людям та не бути пасивними у своїх діях.

Два фінали, різні аудиторії

Стюарди, які проходять підготовку на базі НСК «Олімпійський», будуть також залучені до роботи під час жіночого фіналу 24 травня, який відбудеться на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського. Велика увага приділяється складу вболівальників, тому що це більш сімейний відпочинок, тобто очікується більше молоді, жінок та дітей. Тому підбір стюардів на цю гру відбуватиметься з орієнтиром на українську аудиторію, адже на цей матч не очікується велика кількість глядачів із інших країн.

Що стосується чоловічого фіналу, то здійснюється відбір персоналу із знанням англійської мови та західної культури, людей, які будуть готові до фанатської ейфорії. Все-таки на фінал Ліги чемпіонів приїжджають футбольні фанати, а це люди, які присвятили цьому якусь частину свого життя. Це не просто глядачі, які приїдуть спостерігати за грою. Відповідно, стюардів готують, як правильно взаємодіяти з такою групою вболівальників.

На чому фокусують увагу стюардів

Велика увага приділятиметься огляду глядачів, контролю того, що вболівальники несуть на стадіон, особам з обмеженими можливостями, причому не тільки людям на візках, а й тим, що мають вади зору та слуху. Є стюарди, які працюватимуть зі ЗМІ. Це фотографи, журналісти, телевізійні компанії, яким стюарди допомагатимуть в їхній роботі. Не менш важливим завданням буде захист фізичних осіб — арбітрів та футболістів, які перебуватимуть біля футбольного поля.

Медична допомога та пожежна безпека

Стюарди проходять спеціальний модуль, присвячений медичній допомозі. На ньому люди навчаються як накладати пов’язки, надавати першу невідкладну допомогу, робити непрямий масаж серця, правильно тримати людину, яка потребує допомоги. При цьому ніхто не готує лікарів чи хірургів, стюарди лише отримують ази парамедиків, які знадобляться їм в тій чи іншій ситуації. Перш за все, їхня основна робота — вчасно прибути на місце, де стався певний інцидент, та викликати на допомогу спеціалістів.

Також стюардів готують до матчів із точки зору підтримки пожежної безпеки. Вони мають бути готовими до того, що використання піротехніки може бути шкідливим як для них, так і для інших осіб. Для цього їх навчають користуватися вогнегасниками, також обговорюються шляхи евакуації, коли велика кількість глядачів за короткий проміжок часу має вийти зі стадіону. Адже після матчу багато вболівальників будуть поспішати на літаки, і стюардам потрібно буде правильно організувати процес виходу, щоб ніде не було тисняви та конфліктних ситуацій в натовпі.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини