Post Scriptum. У фокусі — арбітраж 27-го туру української Прем'єр-ліги

Комітет арбітрів ФФУ прокоментував рішення арбітрів під час матчів 27-го туру української Прем'єр-ліги. 

14.04.2018. «Шахтар» — «Динамо»

5 хв. Гравцю № 19 господарів за спробу забити гол рукою було правильно винесено ЖК. У цьому випадку неспортивної поведінки ЖК є обов’язковою.

22 хв. Арбітр правильно продовжив гру, тому що з боку гравця № 6 господарів проти футболіста № 8 гостей не було скоєно жодного порушення. Гра продовжується моментом із гольовою можливістю гостей.

58 хв. Відсутня ЖК гравцю № 6, який грає з уперед виставленою ступнею проти футболіста № 29 гостей. Такий тип порушень повинен завжди каратися обов’язковою ЖК.

90+3 хв. ЧК (2 ЖК) гравцю № 7 господарів (уже мав попередження за порушення, скоєне на 90+1 хв.), який реагує на дії футболіста № 90 гостей, що, у свою чергу, також отримує попередження за порушення, яке полягає у неправильно виконаному підкаті.

90+4 хв. Агресивна поведінка з боку гравця № 88 господарів, який завдає удару в голову футболісту № 30 гостей. Ситуація обтяжується ще й тим, що це відбувається в момент зупинки гри, до виконання ШУ. На жаль, арбітр не міг побачити це, але якби була застосована система відеоповторів (VAR), то могло бути прийняте рішення щодо винесення ЧК (див. випадок із ЧК Бонуччі в матчі Серії А «Мілан»  «Дженоа» цього сезону).

14.04.2018. «Маріуполь» — «Верес»

85 хв. На користь гостей було правильно призначено 11У. Гравець № 7 господарів помиляється із виконанням підкату (із запізненням) і завдає удару в ноги безпосередньому супернику, футболісту № 43 гостей, завалюючи його на газон у штрафній площі. Правильно була винесена також і ЖК гравцю № 7 господарів.

15.04.2018. «Олімпік» — «Олександрія»

80 хв. Гру рукою у штрафній площі було оцінено правильно. Гравець № 18 гостей завдає головою удару по м’ячу, який влучає в руку футболіста № 74 господарів із близької відстані. Йдеться про правильну оцінку ненавмисності гри рукою, і тому арбітром було правильно продовжено гру.

15.04.2018. «Зірка» — «Чорноморець»

74 хв. ЧК гравцю № 97 гостей за отримання двох попереджень була винесена правильно. Перше попередження на 47 хв. було винесено через те, що гравець № 97 гостей затримував за футболку ззаду футболіста № 15 господарів. Згідно з методичними рекомендаціями УЄФА, за зрив атаки суперника ЖК є обов’язковою. Друге попередження було винесене через ті самі причини в моменті, коли гравець № 97 гостей зупиняє шляхом скоєння ззаду навмисного порушення проти футболіста № 10 господарів. Ідеальне та послідовне рішення із ЧК.

15.04.2018. «Сталь» — «Карпати»

75 хв. ЧК гравцю № 15 господарів за отримання двох попереджень була винесена правильно. На 29 хв. під час контратаки він навмисно затримує за футболку футболіста № 20 гостей, перешкоджаючи тим самим діям останнього, і отримує за це першу ЖК. На 75 хв. цей гравець рукою зупиняє м’яч на межі штрафної площі і отримує другу ЖК. У відповідності до положень ФІФА, для таких випадків ЖК залишилася обов’язковою для винесення, і тому ЧК було винесено обґрунтовано та правильно.

Примітки:
ЗОГМ − зрив очевидної гольової можливості;
СІП − серйозне ігрове порушення;
ЧК − червона картка;
ЖК − жовта картка;
ВУ − вільний удар;
ШУ − штрафний удар;
11У − 11-метровий удар;
АА − асистент арбітра.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини