Post Scriptum. У фокусі — арбітраж 25-го туру української Прем'єр-ліги

Комітет арбітрів ФФУ прокоментував рішення арбітрів під час матчів 25-го туру української Прем'єр-ліги. 

31.03.2018. «Карпати» — «Чорноморець»

45+2 хв. На користь гостей було правильно призначено 11У. Воротар, гравець № 99 господарів, здійснив вихід не за правилами з високо піднятою ногою, спрямованою проти суперника, футболіста № 14 гостей, якому було нанесено удар у ногу і який впав на газон. Правильно була винесена також ЖК гравцю господарів за очевидне порушення положень правила 12, згідно з яким воротар не може грати в небезпечний спосіб із піднятою ногою при виході проти суперника задля того, щоб заволодіти м’ячем.

62 хв. Було застосоване правильне тлумачення ситуації з грою рукою — покарання не потрібне. Удар по м’ячу, що було завдано гравцем № 33 господарів, був потужним та виконаним із близької відстані, що унеможливлює наявність навмисної реакції. Окрім того, зігнута рука, виставлена перед тілом, не створювала перешкоди для польоту м’яча. Арбітр правильно вирішив продовжити гру.

72 хв. ЧК гравцю № 13 гостей через отримання другої ЖК була винесена правильно. На 62 хв. гравець № 13 гостей здійснює навмисну затримку ззаду футболіста № 20 господарів, тим самим перешкоджаючи розпочати атаку (згідно з методичними рекомендаціями УЄФА, ЖК є обов’язковою). На 72 хв. той самий гравець № 13 гостей грає ззаду в агресивній манері у ноги суперника, футболіста № 10 господарів. ЧК, як наслідок, є автоматичною й повністю обґрунтованою.

31.03.2018. «Зірка» «Олександрія»

5 хв. ЖК гравцю № 21 господарів була правильно винесена за симуляцію тому, що футболіст № 2 гостей не скоїв жодного порушення проти нього. Тільки-но гравець № 21 господарів увійшов до штрафної площі, він вирішив здійснити симуляцію задля того, щоб ввести в оману арбітра та домогтися призначення неіснуючого та необґрунтованого 11У.

65 хв. ЖК гравцю № 7 гостей, який, увійшовши до штрафної площі, очевидно симулює отримання неіснуючого порушення з боку футболіста № 16 господарів, не була винесена. Така симулянтська поведінка повинна завжди каратися арбітрами ЖК.

31.03.2018. «Ворскла» «Верес»

36 хв. ЖК була правильно винесена за очевидну симуляцію з боку гравця № 10 господарів, який під час контратаки помічає, що не може вже дістатися м’яча, і він вирішує в явний спосіб симулювати отримання неіснуючого порушення. Симулянтська поведінка повинна завжди каратися ЖК.

58 хв. Гру арбітром було продовжено правильно тому, що не було підстав для призначення 11У на користь гостей. Гравець № 11 господарів, діючи ззаду проти футболіста № 7 гостей, грає чисто в м’яч, а не в ноги суперника, який, у свою чергу, падає через динаміку епізоду та через відсутність точки опори. Відео повтору з-за воріт підтверджує в явний спосіб цю динаміку подій.

01.04.2018. «Маріуполь» «Динамо»

47 хв. АА № 2 правильно оцінив ситуацію із «поза грою» — гол гостями було забито за правилами тому, що гравець № 27 господарів у момент передачі тримає лінію «поза грою», дозволяючи нападнику гостей забити м’яч згідно з правилами.

58 хв. ЖК була винесена правильно гравцю № 19 гостей через некоректну та недисципліновану поведінку у вигляді протестів проти АА № 2 — скарги щодо призначення порушення. Арбітр, у відповідності до правил, вчасно втручається, щоб захисти колегу, і виносить попередження гравцю № 19.

63 хв. Арбітр правильно оцінив ненавмисність гри рукою у штрафній площі гостей. М’яч робить карамболь на грудях гравця № 17 гостей і потім влучає у спину футболіста № 94 гостей. Було прийнято правильне рішення продовжити гру без призначення 11У у цьому випадку.

01.04.2018. «Зоря» «Шахтар»

6 хв. Правильна оцінка ситуації із ненавмисною грою рукою. Гравець № 8 гостей потужно спрямовує м’яч у штрафну площу, який в польоті стикається із футболістом № 3 господарів — він влучає спочатку у тулуб, а потім влучає в руку, що знаходиться в природньому положенні і не створює навмисних перешкод. Тому гру арбітром було продовжено правильно, і в цьому випадку немає потреби у призначенні 11У.

88 хв. Гравцю № 39 господарів було винесено правильно пряму ЧК за порушення, скоєне в агресивній манері (агресивна поведінка) проти футболіста № 2 гостей. Футболіст грає прямою високо піднятою ногою в обличчя суперника й цим скоює СІП, що має ознаки агресивної поведінки.

90+2 хв. Було правильно винесено лише ЖК гравцю № 24 господарів, який зриває перспективну атаку футболіста № 9 гостей. У відповідності до нових положень ФІФА, тут не йдеться про ЗОГМ, а лише про зрив перспективної атаки.

90+6 хв. При масовій конфронтації було правильно здійснено управління гравцями. На футболісті № 95 господарів відбувається звичайне порушення з боку гравця № 8 гостей. Арбітр фіксує порушення на користь футболіста № 95 господарів, але виникає масова конфронтація, і арбітр правильно виносить попередження гравцю № 5 гостей та № 95 господарів, погасивши цим ситуацію.

01.04.2018. «Сталь» «Олімпік»

8 хв. Правильна оцінка ЗОГМ у відповідності до нових нормативних положень ФІФА. Гравець № 15 господарів зупиняє перспективну атаку футболіста № 22 гостей. Йдеться про неочевидну гольову можливість, яка відбувалася на лівій частині поля з існуванням можливості заволодіння м’ячем партнером по команді.

43 хв. Арбітр правильно прийняв рішення призначити ШУ. Гравець № 9 гостей намагається зіграти в м’яч, але його діям власним тілом перешкоджає футболіст № 11 господарів, а отже, замість гри у м’яч гравець гостей завдав удару по футболісту господарів. Призначити ШУ на користь захисника було правильним рішенням.

65 хв. Гравець № 41 гостей на швидкості та потужно, в агресивній манері, грає проти футболіста № 94 господарів, і при цьому його нога, якою він завдає удару супернику, є високо піднятою. Йдеться про СІП з ознаками агресивної поведінки, і тому в цьому випадку винесення лише ЖК є недостатньою дисциплінарною санкцією, а отже, арбітр повинен був дати пряму ЧК.


Примітки:
ЗОГМ − зрив очевидної гольової можливості;
СІП − серйозне ігрове порушення;
ЧК − червона картка;
ЖК − жовта картка;
ВУ − вільний удар;
ШУ − штрафний удар;
11У − 11-метровий удар;
АА − асистент арбітра.

Post Scriptum. 25-й тур Прем'єр-ліги

 

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини