Андрій Шевченко: «Другий матч уже був кращим за попередній у плані контролю гри»

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію після переможного поєдинку з Японією.

— Олександр Зінченко грає на різних позиціях у своєму клубі та у збірній. Чи задоволені ви його діями?

— Ми спілкувалися з Олександром кілька місяців тому, коли «Шахтар» зустрічався з «Манчестер Сіті» у Лізі чемпіонов. Зінченко — це гравець із великим потенціалом, класний виконавець. Так, він виконує в «Сіті» функції лівого захисника, але в цій команді крайні захисники часто зміщуються у середину. Приблизно на цій позиції ми його й використовували.

Зінченко може значно вирости в «Манчестер Сіті», він перебуває зараз у чудовому періоді своєї кар’єри. 

— Які завдання ви ставили на цей збір? Що вдалося виконати, а що — не вдалося?

— Ми зібралися перед грою із Саудівською Аравією після того, як не бачилися чотири місяці. Якісь ігрові зв’язки вже були втрачені. Нам треба було щось додати у першій грі, й ми додали — трохи пресингу, трохи компактності в середині поля. Після того поєдинку я був незадоволений тим, як ми контролювали гру. Сьогодні це вже виходило набагато краще.

У матчі з Японією значно покращилися зв’язки в середині поля. Але все ж таки вони не були на тому рівні, який би задовольнив нас на сто відсотків. Над цим треба працювати. Але, на жаль, тренер збірної не має для цього достатньо часу. Чотири місяці — це довгий період. Футболісти виступають за різні клуби, які застосовують різну тактику. Клубні тренери висувають до них різні вимоги.

У зустрічі із Саудівською Аравією я був неприємно здивований, що гравці не робили того, що нам вдавалося протягом тих двох років, що я працюю з командою. Сьогодні, повторюся, вже було набагато краще.

Треба ще навчитися не пропускати голів після стандартних положень. Але для відпрацювання цього теж потрібен час. Того часу, який ми приділяли відпрацюванню цього компоненту, недостатньо. Будемо працювати більше.

Так, важко отримувати гравців після чотиримісячної перерви й відновлювати старі зв’язки. Але це не знімає відповідальності ані з команди, ані з мене як головного тренера. У цілому контроль гри з нашого боку був добрий, за виключенням моменту з пропущеним м’ячем та останніх семи хвилин, коли Японія була близька до того, щоб зрівняти рахунок.

— Які ще спаринги можливі цього року?

— Федерація футболу України веде роботу в цьому напрямку, зі мною консультуються з приводу вибору суперників. Ведуться конкретні перемовини з двома збірними, одна з яких — учасник чемпіонату світу.

— Руслан Ротань провів 100-й матч за збірну. У вас їх більше. Як ви ставитеся до цього досягнення?

— Буду тільки радий, якщо Ротань перекриє мій показник. Вітаю Руслана з цією подією, він усього лише третій в історії збірної, кому вдалося досягти цього показника. У роздягальні ми вже привітали його з цією подією. Він чудовий хлопець, справжній професіонал.

— Гра з акцентом на контролі м’яча, яку ви використовуєте у збірній, імпонує. Але як бути, коли в суперниках з’явиться класна збірна, одна з топових?

— Ми зовсім не та команда, яка робить на цьому акцент. Коли ми зустрічалися з Хорватією, Туреччиною та Ісландією, ми діяли приблизно в одному стилі. Коли ти зустрічаєшся із сильними суперниками, важливо контролювати гру — не обов’язково контролювати при цьому м’яч. Є різні ситуації. Треба тримати певний баланс. Інколи потрібен контроль м'яча, а інколи треба відійти назад, зайняти правильні позиції, а потім вже переходити до іншої фази — відбору м'яча та розвитку вже своєї атаки. Баланс дуже важливий, команда має знати свої дії в усіх фазах та працювати в правильному напрямку.

— Якими гравцями ви задоволені найбільше, а до яких у вас є претензії?

— Не буду коментувати персональні дії гравців. Я задоволений грою команди в цілому. Другий матч уже був кращим за попередній у плані контролю м’яча й контролю гри, як я вже казав, окрім моменту з пропущеним голом та останніх хвилин, коли ми самі ускладнили собі завдання. Хоча впродовж майже всього поєдинку ми контролювали хід гри, створювали моменти, мали змогу забити більше, ніж два м’ячі.

— Як ви оціните дії суперника в сьогоднішньому поєдинку?

— Вважаю, що Японія продемонструвала солідну, гідну гру. Японці грають у більш вертикальний футбол, вони намагалися створити нам складнощі в середині поля, застосовували пресинг. В останні сім хвилин вони пішли вперед, намагаючись зрівняти рахунок. Їм вдалося створити серйозний тиск. Також суперник непогано виконував стандарти. Хочу побажати Японії успіху на чемпіонаті світу.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини