Андрій Шевченко: «Наші захисники мають завтра зіграти компактно й акуратно»

Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференцію перед товариським поєдинком з Японією. 

— Перш за все, хочу сказати, що з великою повагою ставлюся до Японії, до вашої країни, до вашої культури, — звернувся на початку прес-конференції Андрій Шевченко до японських журналістів, — і з радістю відповім на ваші запитання.

— В якому стані збірна України підходить до гри?

— Готуються всі, ніяких втрат немає. Сьогодні проведемо повноцінне тренування й завтра будемо готові до матчу. Усе в нас гаразд.

— Оскільки ми знаходимося на бельгійській землі, питання про цю країну. У місцевій лізі виступають гравці збірної України, а також потенційні кандидати до неї. На вашу думку, чемпіонат Бельгії — це той турнір, де футболіст може зростати?       

— Дуже слушне запитання. Чемпіонат Бельгії зараз набирає обертів, і я позитивно ставлюся до того факту, що українські гравці приїздять сюди, виступають за місцеві клуби, отримують ігрову практику. Тут непоганий рівень, і бельгійські команди в єврокубках, наприклад, минулого сезону досягали певних успіхів.

— На скільки відсотків ви визначилися зі стартовим складом на завтрашню гру?

— Порівняно з матчем проти Саудівської Аравії завтра у складі, безумовно, будуть зміни. Дамо змогу проявити себе тим виконавцям, які вийшли на заміну або взагалі не брали участі в тому поєдинку.

— Яке значення матиме завтрашня зустріч для двох суперників?

— Матч матиме різне значення для колективів, перш за все, через те, що перед ними стоять різні завдання. Ми будуємо команду, а Японія готується безпосередньо до чемпіонату світу. Тренер переглядає гравців, між ними є конкуренція, хто поїде на мундіаль, а хто ні.

Наші завдання — ще раз подивитися якомога більше кандидатів, переглянути нашу гру. Хоча поєдинок товариський, його результат все ж таки матиме неабияке значення. 

— Україна зустрічалася з Японією двічі у своїй історії. Що ви можете сказати про цю команду?

— Я дуже високо оцінюю збірну Японії. Це швидка команда, яка грає у вертикальний футбол, гарно використовує стандартні положення. Знаю, що зараз в ній відсутній ряд ключових футболістів. 

— Хто є головним виконавцем штрафних у збірній України? Чи не вважаєте, що треба дати більше шансів Руслану Маліновському, який виконує стандарти у своєму клубі, «Генку»?

— У цьому плані в нас є певна конкуренція. Маліновський завтра отримає шанс, він буде грати. Щодо штрафних, то в нас є кілька гравців, які добре їх виконують, і Руслан — один із них. Ми знаємо його сильні сторони, стежили за його виступами за клуб. Сподіваюся, завтрашній поєдинок буде вдалим для всієї команди — й для Маліновського в тому числі.

— Які вимоги будете висувати до підопічних у завтрашній зустрічі?

— Очікую від команди гарного контролю гри. Намагатимемося більше розігрувати м’яч, використовувати середні та короткі паси, за рахунок правильного пересування м’яча шукати й знаходити простір між лініями суперника та розвивати свої атаки. Ми маємо якісних, технічних гравців, я вірю в їхні можливості. Розраховую, що команда продемонструє гарний футбол.

— Яке завдання завтра отримають захисники збірної України?

— Ми передивлялися кілька ігор суперника. Як я вже казав, помітили, що Японія надає перевагу вертикальному футболу. Тому наші захисники мають завтра зіграти компактно й акуратно.

— А що почують від вас гравці лінії атаки?

— Нам треба суттєво підвищити процент реалізації моментів. В останніх іграх в нас було достатньо шансів, але з їхнім втіленням у забиті м'ячі виникли складнощі.

— Що, на вашу думку, очікує на Японію на мундіалі, що може допомогти їй досягти успіху?

— Треба вірити у свої сили, правильно оцінювати свої шанси й грати, виходячи з цього. Я пригадую наш виступ на ЧС-2006. Перша гра, з Іспанією, склалася дуже важко. Але в нас був сильний командний дух, у команді були висококласні футболісти. Ми знали, що це наш шанс, і скористалися ним.

Я нещодавно зустрічався з Альберто Дзаккероні, й він мені розповів багато позитивного про Японію. Бажаю цій збірній гідно виступити на мундіалі.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини