Станіслав Біленький: «В Англії наше завдання — не пропустити й забити»

Нападник молодіжної збірної України Станіслав Біленький перед відбірним матчем чемпіонату Європи (U-21) проти команди Англії в Шеффілді розповів про адаптацію українців на туманному Альбіоні та згадав перипетії контрольної гри синьо-жовтих зі Словенією (3:2), яка відбулася 22 березня.

— Станіславе, молодіжна збірна прибула до Англії після товариського матчу в Словенії. Дорога вийшла втомливою?

— Так. Два перельоти, переїзди автобусами... Загалом добиралися до Англії 12—13 годин. Проте вже відпочили, отже, тепер уся увага — на підготовці до гри з англійцями. Ми вже тренувалися тут, також на теорії почали більш конкретно розбирати дії майбутнього суперника.

Яка зараз в Англії погода?

— Похмуро, висока вологість, хоча в неділю (25 березня) було сонячно.

Чи вистачить часу на адаптацію до місцевих умов?

— Звичайно. Ми не збиралися «молодіжкою» чотири місяці, тому тренерський штаб зібрав команду заздалегідь. Для того, щоб краще і швидше налагодити зв’язки, зіграли також товариський матч проти Словенії. Потрібно було згадати наші напрацювання, тому тепер уся увага — до майбутнього поєдинку.

Гра зі Словенією вийшла результативною — ви перемогли з рахунком 3:2. Розбирали вже помилки цієї зустрічі?

— Так, тренери вказали на огріхи ще в роздягальні. Ми вважалися фаворитами в цьому матчі, тому що апріорі сильніші за словенців. Тому повинні були вигравати більш переконливо і не допускати помилок в обороні, через які пропустили два м'ячі.

— Тренерський штаб одразу налаштовував вас на участь тільки в першому таймі цієї гри?

— Так. Сказали, що зіграю 45 хвилин, за які треба встигнути проявити себе й довести своє право на місце у складі.

— Як вдалося забити гол?

— Вдало зіграв на добиванні. У принципі, це хліб нападника, який повинен відчувати такі моменти. Добре, що вийшло. Хоча в цій грі у мене було ще два напівмоменти для взяття воріт, але з них витиснути максимум було важкувато.

 З Англією, як і зі Словенією, зіграєте в два нападники?

— Подивимося. Це буде вирішувати тренерський штаб нашої команди.

— На чому тренери акцентують увагу під час підготовки до гри з англійцями?

— Розібрали наш перший матч і помилки, через які ми пропустили м’ячі, коли недопрацювали в центрі оборони і в опорній зоні. Якби ми в перші 30 хвилин забили, впевнений, гра могла б скластися по-іншому.

Тепер наше завдання в Шеффілді — в першу чергу зіграти дуже надійно в обороні й не пропустити. Також намагатимемося при цьому забити, щоб здобути перемогу.

— Із турнірної точки зору цей матч — ключовий для збірної?

— Для нас уже всі матчі ключові. Але, скажімо так, це — один із вирішальних.

— До молодіжної збірної з національної приїхали Коваленко й Лунін, додався Шепелєв. Команда посилилася на поєдинок з Англією?

— Звичайно. Тепер головне, щоб нам вистачило часу напрацювати зв’язки й зігратися.

— Фізичний стан не підкачає?

— У цьому аспекті в нас ніяких проблем немає. Сезон уже стартував, пройшло кілька турів у чемпіонаті України, отже, форму, впевнений, усі вже набрали.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини