Фінали Ліги чемпіонів-2018: у Києві очікують 80—100 тисяч туристів

26 травня 2018 року вперше у своїй історії столиця України прийматиме одну з наймасштабніших подій усього футбольного сезону — фінальний матч Ліги чемпіонів УЄФА. 

Сьогодні на НСК «Олімпійський» відбулася дискусійна прес-конференція «Великий футбол у великому місті», метою якої було презентувати готовність Києва в усіх галузях інфраструктури до прийому фіналу Ліги чемпіонів.

Участь у заході взяли представники Київської міської державної адміністрації (КМДА), Федерації футболу України (ФФУ) та столичного бізнесу.

Усі учасники прес-конференціїї були одностайні, що матч такого масштабу сприятиме розвитку футболу у країні, відкриє великі можливості для бізнесу та туризму в нашій державі й дасть позитивний сигнал світовому співтовариству щодо інвестиційної привабливості України.

Директор департаменту з підготовки та проведення фіналу Ліги чемпіонів-2018 Федерації футболу України Андрій Бондаренко зазначив: «ФФУ підписала відповідну угоду з УЄФА й несе генеральну відповідальність за проведення цього заходу в Києві. Ми постійно співпрацюємо з Київською міською державною адміністрацією, бо без цього не може бути й мови про якісне проведення фінального матчу Ліги чемпіонів.

Федерація футболу України координує всі підготовчі процеси до цього заходу і не лише до нього. Не слід забувати, що на нас покладено завдання із проведення жіночого фіналу Лиги чемпіонів, що відбудеться 24 травня також у Києві. Тут теж є багато питань».

Андрій Бондаренко підкреслив, що наразі найбільш важливими питаннями для відмінного проведення фіналу є безпека вболівальників і транспортна складова. Окрім цього, ФФУ опікується приведенням у відповідність до високих вимог УЄФА НСК «Олімпійський» та прилеглої території. Для досягнення цієї мети державний бюджет виділив 103 млн гривень. 

Головний представник КМДА з питань організації фіналу Ліги чемпіонів Андрій Мірошниченко заявив, що не має сумнівів щодо виконання всіх умов Союзу європейських футбольних асоціацій для проведення заходу:

«Ми очікуємо приїзду на фінал Ліги чемпіонів приблизно 80—100 тисяч іноземних туристів. Пікове навантаження доведеться витримати столичним аеропортам. Ми розуміємо, що більшість фанів прилітатиме чартерними рейсами, тому організуємо систему шатл-бусів, які будуть перевозити вболівальників кожної з команд-фіналістів до визначених точок їхнього збору в місті. Навантаження на Київ, звичайно, очікується велике. 26 травня в радіусі 1,5 км навколо НСК «Олімпійський» облаштують зону безпеки, де переміщення траспортних засобів буде суворо обмежене. Окрім цього, в день матчу на Хрещатику працюватиме аналог фан-зони, який у даному випадку називатиметься «Фестиваль чемпіонів».    

Мірошниченко висловив надію, що заради такого футбольного свята кияни з розумінням поставляться до тимчасових незручностей. У свою чергу КМДА та ФФУ максимально оперативно інформуватимуть мешканців міста про план заходів, пов'язаних із проведенням фіналу Ліги чемпіонів, щоб вони могли координувати свої дії. 

Окрім дискусії навколо проведення фінального матчу Ліги чемпіонів у Києві, на прес-конференції відбулася презентація всеукраїнської соціальної ініціативи компанії Mastercard – #передай_пас. Разом із банками-партнерами корпорація проведе реконструкцію 14-ти футбольних майданчиків у 10-ти містах України. У цій шляхетній справі компанія сподівається на співробітництво із ФФУ, яка нещодавно відкрила завод із виробництва штучних покриттів для мультиспортивних майданчиків та професійних футбольних полів. 

Цю ініціативу від усієї душі підтримав спеціальний гість заходу — легендарний голкіпер київського «Динамо» та збірної України Олександр Шовковський: 

«Саме на такому майданчику в київському дворі на Оболоні мене у далекому дитинстві помітив мій перший тренер. Він запросив мене й кількох моїх товаришів до спеціалізованої секції, що тільки-но починала роботу. Звідти й почалася моя футбольна кар′єра. Це був великий шанс для мене, і я зробив усе, щоб реалізувати його. Так із маленького дитячого майданчика може розпочатися шлях у велике футбольне життя і для нинішніх дітлахів, чого я їм щиро бажаю».  

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини