НТЗ арбітрів та асистентів арбітра змагань УПЛ U-19

Арбітри та асистенти арбітра змагань УПЛ U-19 взяли участь у триденному навчально-тренувальному зборі в Києві напередодні старту другої частини сезону. 

Початок робочого процесу ознаменувався виступом голови Комітету арбітрів ФФУ Лучано Лучі, який побажав майбутнім арбітрам завжди ставити перед собою найвищі цілі та вести щоденну кропітку роботу заради їхнього досягнення. Він також звернув увагу молодих рефері на морально-етичну складову поведінки, якої вони мають дотримуватися не лише під час футбольних матчів. 

«Ви маєте бути уважними та сміливими, приймаючи рішення. Важливо правильно та своєчасно оцінювати епізоди, демонструвати сміливість на футбольному полі, особливо коли справа стосується винесення другого попередження, а також правильно та своєчасно оцінювати епізоди із грою рукою», — сказав очільник комітету арбітрів. 

Зібравшись 26 лютого, арбітри та асистенти склали тести із правил гри та відеотест УЄФА. 

Увечері інструктори провели теоретичне заняття на тему «Сучасне трактування та вимоги ФІФА, УЄФА та ФФУ щодо епізодів, пов’язаних із трактуванням гри рукою». 

Протягом двох наступних днів учасники збору працювали із представниками комітету над низкою теоретичних питань. Арбітри дізналися про останні зміни та доповнення до правил гри IFAB та про сучасні вимоги ФІФА, УЄФА та ФФУ щодо трактування ігрових ситуацій та прийняття правильних рішень (гра рукою, оцінка єдиноборств, симуляція, положення «поза грою», неправомірні дії руками, зрив очевидної можливості забити м’яч, командна робота арбітрів), а також переглянули відеокліпи з матчів минулого сезону із подальшим обговоренням цікавих для арбітражу епізодів.

«Три дні дуже плідно попрацювали завдяки Віктору Дерду, який приготував насичену та цікаву програму семінару. Розглянули багато питань та ситуацій, які ми зазвичай розбираємо на зборах з арбітрами УПЛ: неправомірні дії руками, гра рукою, положення «поза грою», симуляції футболістів. Це все на відеокліпах та з поясненнями від інструкторів комітету арбітрів — Віктора Дерда, Олександра Шамича та Сергія Лисенчука. Дивлячись на результати тестів, я вважаю, підготували рефері добре», — підсумував член КА ФФУ, відповідальний за арбітрів U-19, Віктор Швецов.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини