Історія призових чемпіонатів Європи: від тисяч франків до сотень мільйонів євро

У XXI столітті суми призових для учасників фінальної стадії чемпіонатів континенту від УЄФА лише зростали.

Як відомо, на 42-му Конгресі УЄФА, що днями пройшов у Братиславі, представники 55-ти національних асоціацій були проінформовані про рішення Виконавчого комітету УЄФА, засідання якого відбулося напередодні. Зокрема, стало відомо, що на учасників Євро-2020 чекають рекордні призові — 371 млн євро.

Варто зазначити, що, приміром, кожен футболіст збірної СРСР, яка у 1960 році стала першим переможцем континентальної першості, за власними спогадами, отримав по 200 доларів. А бонус від УЄФА, що був перерахований на федерацію футболу держави, якої вже не існує, склав 57 613 тодішніх швейцарських франків.

Гроші нового століття

Для загального порівняння ми відштовхнемося від офіційних сум призових для учасників фінальної стадії, які були оприлюднені напередодні Євро-2000. Тоді УЄФА виплатив 16-м збірним 120 млн швейцарських франків.

Команди, які брали участь у Євро-2004 в Португалії, отримали від УЄФА вже 200 млн швейцарських франків. Відтоді спостерігається лише поступове зростання призових.

На чемпіонаті континенту 2008 року, який пройшов на полях Австрії та Швейцарії, сума виплат для учасників склала вже 184 млн євро.

16 збірних, що брали участь у Євро-2012, організованому Польщею та Україною, отримали загалом 196 млн євро призових. Причому гарантована сума команді, що лише здобула путівку на турнір, складала 8 млн у загальноєвропейській валюті.

На 70 мільйонів більше, ніж у 2016-му

У змаганні, що відбулося влітку 2016 року у Франції, сума загального призового фонду для 24-х учасників склала 301 млн євро, а гарантований бонус, порівняно з попереднім турніром, для кожної команди не змінився.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини