Олександр Головко: «До матчу з Англією готуватимуться лише перевірені виконавці»

Головний тренер молодіжної збірної України U-21 Олександр Головко розповів про підготовку до відбірного матчу Євро-2019 з Англією, в рамках якої тренерський штаб протягом тижня спостерігав за роботою кандидатів до команди на зборах у Туреччині.

— Олександре Борисовичу, після довгої зимової паузи відновився чемпіонат України. Щось цікаве в перших весняних матчах побачили?

— Мені було б цікаво, якби мої підопічні грали. Однак багато хлопців сидить на лаві запасних. Особливо мене стурбував той факт, що не мають практики наші гравці оборони — Лук'янчук, Зотько й Матвієнко. Правда, є привід і для оптимізму: добре виглядали на зборах і потім підтвердили мої очікування футболісти «Маріуполя», Борячук і Кирюханцев, а також гравці «Зорі» — Тимчик, Чеберко і Луньов. Уважно я спостерігав і продовжую спостерігати за Біленьким із «Олімпіка».

— Ваше відрядження до Туреччини було плідним?

— Там я спілкувався наживо з наставниками клубів УПЛ, які допомогли мені зрозуміти, на кого я можу розраховувати. Окрім хлопців із нинішньої обойми молодіжної збірної, мені також цікаві виконавці 1999 року народження з команди Олександра Петракова. Із травня «молодіжка» вже зможе залучати п’ять-шість гравців із цієї збірної плюс резерв із клубів першої ліги, де також є перспективні юнаки.

Окрім того, я розмовляв у Туреччині із Дмитром Михайленком, який поділився інформацією про хлопців із «Дніпра-1». Шкода, що в період нашого відрядження в Туреччині  не було «Шахтаря» й «Динамо».

— Скільки контрольних матчів вам удалося переглянути?

— Кожного дня я спостерігав за трьома спарингами. Загалом вийшло десь 13—14 поєдинків за участю українських клубів.

— Чи потрапили вам на очі футболісти, які раніше не були задіяні в молодіжній збірній України?

— Одразу сказати складно... Хлопців 1997-го й 1998 років народження в розширеному списку — 40 осіб. Але до матчу з Англією готуватимуться ті, хто раніше вирішував завдання у відбірному циклі.

— Що викликає у вас найбільше занепокоєння?

— На даний момент немає практики в Дебелка й Вакулка. Також є в нас проблема із центром оборони. Як я вже говорив, наші центрбеки або мало грають, або взагалі сидять на лаві запасних. З іншого боку, радує той факт, що в «молодіжці» є конкуренція на флангах захисту, де добре виглядають ті самі Тимчик, Гуцуляк і Чеберко. Є проблема і з воротарською позицією. У Луніна, який претендує на роль першого номера команди, поки що немає конкурента. Безрук та Федорівський грають за дубль, але цього мало. Тому ми тримаємо в полі зору динамівських голкіперів — Кудрика і Маханькова.

— Коли будете точно знати, на кого зможете розраховувати? Консультувалися з наставником національної збірної Андрієм Шевченком щодо кандидатів?

— Ми постійно спілкуємося із Шевченком на цю тему. Однак, думаю, повний список не буде відомий до самого кінця, адже тривають матчі чемпіонату України та єврокубків. Боронь Боже, хтось отримає травму... Зі складом визначимося на початку березня. 19-го числа команда збереться і наступного дня вирушить на товариський матч зі Словенією. Звідти ми вже поїдемо на відбірний поєдинок до Англії.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини