Гравець молодіжної збірної України WU-19 Марія Денищич: «Гарний воротар — це 90% роботи і лише 10% таланту»

У місті Славутич Київської області завершився навчально-тренувальний збір воротарів жіночих збірних України з футболу. 

Однією з його учасниць була гравець футбольного клубу «Родина-Ліцей» (Костопіль) та молодіжної збірної України (WU-19) Марія Денищич. 

 — Нещодавно завершився навчально-тренувальний збір воротарів жіночих збірних. Які емоціі та враження у тебе залишилися після цієї події?

 — Перш за все, хочу подякувати всім, хто долучився до підготовки і проведення цього збору. Я вже не вперше отримую виклик і хочу сказати, що кожен збір воротарів завжди приносить велику користь  — як для юних голкіперів, так і для досвідчених гравців. Незважаючи на виснажливу роботу, емоції після тренувань завжди позитивні, особливо коли ти сама відчуваєш і помічаєш певний результат. Сподіваюся, що набутий досвід надасть впевненості дівчатам напередодні старту нового ігрового року.  

 — Як ти взагалі розпочала займатися футболом і чому обрала 
позицію воротаря?

 — Як і багато інших дівчат, футболом я почала займатися разом із хлопцями у шкільній секції в рідному містечку Деражне Рівненської області. Доля звела мене з жіночим футболом після участі в одному з турнірів, де мене помітив тренер костопільського ліцею-інтернату. Без зайвих роздумів я переїхала до них на навчання, і саме тут розпочалася моя футбольна кар'єра. 

Що стосується позиції воротаря, то скажу вам так: захищати ворота від загроз мені було набагато цікавіше. А той, хто буде забивати голи, обов'язково знайдеться (посміхається).

 — Що ти побажаєш юним футболісткам, які в майбутньму хочуть стати гарними воротарями?

 — Для початку їм потрібно поставити перед собою ціль, до якої вони хочуть рухатися. А ще слід розуміти, що попереду буде важка і кропітка праця. Щоб досягти успіху, усім необхідно бути наполегливими, цілеспрямованими та працелюбними. Як казав мені тренер: «Гарний воротар — це 90% роботи й лише 10% таланту». Тож потрібно дуже багато над собою працювати  — і не тільки на тренуваннях своєї команди, а й індивідуально. І вірте  — у вас все вийде!

Підписатися на новини