Збірна легенд перемогла на турнірі пам’яті воїнів, загиблих в АТО

Після січневих виступів у Грузії, Бразилії та Аргентині збірна України серед ветеранів віддала належне вітчизняним уболівальникам, взявши участь у турнірі в Долині, присвяченому вшануванню пам’яті полеглих у зоні АТО воїнів.

Власне, мета турніру, організаторами якого разом із ФФУ, АВФУ, ТОВ «Агробізнес» виступили Долинська міська рада та Федерація футболу Івано-Франківської області, повністю збігається із завданнями, які поставили перед собою легенди нашого футболу та над виконанням яких наполегливо працюють упродовж двох останніх років, — це якнайшвидше встановлення в країні миру та єдності, підтримка бойового духу наших мужніх військових.

У турнірі взяли участь шість команд. До групи А, окрім збірної України, увійшли долинський «Нафтовик» та ФК «Калуш», до групи В —  «Прикарпаття» (Івано-Франківськ), «Скала» (Стрий) та «Карпати» (Брошнів-Осада).

На груповому етапі очолювана Анатолієм Дем’яненком та Володимиром Лозинським команда не знала собі рівних, що не дивно, адже у її складі були зібрані кращі з кращих: Олег Собуцький, Мирон Маркевич, Сергій Нагорняк, Едуард Цихмейструк, Владислав Ващук, Святослав Сирота, Олександр Венглинський, Андрій Оксимець, Віталій Самойлов, В’ячеслав Свідерський та Богдан Шершун.

 

1-й тур. Збірна України —  «Нафтовик» — 4:1.

Голи у збірної України: Нагорняк — 3, Самойлов.

2-й тур. Збірна України — ФК «Калуш» — 3:0.

Голи у збірної України: Ващук, Самойлов, Цихмейструк.

Упевнено вийшовши з групи з першого місця, у вирішальному поєдинку зірки футболу зустрілися з «Прикарпаттям». Фінал став справжньою окрасою змагання. Тричі іванофранківці виходили вперед, і кожного разу збірна знаходила сили відігратися (у її складі голами відзначилися Сергій Нагорняк (двічі) та Едуард Цихмейструк). У підсумку в основний час — 3:3, а в серії пенальті завдяки трьом парируваним Святославом Сиротою ударам та влучному пострілу від Цихмейструка збірна України серед ветеранів святкувала перемогу — 1:0.

 

Головний трофей отримав капітан переможців Владислав Ващук. Також були вручені індивідуальні нагороди: найкращим воротарем визнано Миколу Хомина («Прикарпаття»), найкращим нападником — Сергія Нагорняка (збірна України), найкращим гравцем змагання — Миколу Копистянського («Нафтовик»).

«В яких би далеких чи близьких країнах збірна не виступала, нас завжди тягне додому, до рідних уболівальників, — відзначив віце-президент ФФУ, президент АВФУ та організатор збірної України серед ветеранів Олег Собуцький. — За кордоном ми всюди наголошуємо, що на нашій землі триває війна, намагаємося привернути увагу до проблем та непоборного прагнення людей знову жити в мирній Україні.

На Прикарпатті легенди футболу далеко не вперше, тут живуть справжні патріоти, багато хлопців та дівчат пройшли через АТО та на собі відчули, яке лихо спіткало нашу країну. Добре, що в Долині зусиллями місцевої влади, обласної федерації футболу та ентузіастів провели такий чудовий турнір. Ми одразу відгукнулися на пропозицію взяти участь, розуміючи важливість змагання для країни та суспільства. Дуже сподобався фінальний матч, були емоції, бажання перемогти і, як у добре закрученому трилері, розв’язка у серії пенальті.

Вважаю, всі отримали задоволення від якісного футболу. Організатори пообіцяли, що зроблять турнір традиційним. Запам’яталося спілкування з учасниками АТО, яких прийшло повболівати чимало. Кожному з них наші зіркові гравці презентували футбольні сувеніри.

Такі турніри якнайкраще єднають людей, дарують надію на кращі часи. На найближчі місяці маємо запрошення на дружні матчі з багатьох куточків України. Зараз складаємо графік виступів, у якому обов’язково знайдеться місце візиту на передову, до зони АТО. Раніше неодноразово там бували і знаємо, з яким нетерпінням на нас чекають».

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини