Фінали Ліги чемпіонів УЄФА-2018: юридична складова

Які законодавчі зміни очікують на Україну напередодні фіналів Ліги чемпіонів-2018? Як це вплине на життя пересічних громадян?

Це тимчасові чи постійні зміни законодавства в контексті проведення фіналів? Роз’яснення надає експерт з юридичних питань під час проведення фінальних матчів чоловічої та жіночої Ліги чемпіонів УЄФА 2018 року в Києві — Олег Ружило.

Юридична площина підготовки до фіналів ЛЧ-2017/2018 — за аналогією з Євро-2012

Проведення фінальних матчів Ліги чемпіонів — це досить специфічна подія з точки зору організації і в юридичному плані також. Уся співпраця з УЄФА та підрядниками відбувається на договірній основі. Основна проблема в роботі — той факт, що нинішнє законодавство України не в усьому підпадає під вимоги міжнародної організації.

Тому ФФУ разом із КМДА, Кабміном та юристами УЄФА працює над великою кількістю договорів, які є документальною гарантією — правовим захистом, що все відбудеться в рамках закону. Велика увага приділяється питанням оренди приміщень, ввезення обладнання, захисту інтелектуальної власності, надання ТБ- та радіочастот. У деяких аспектах потрібно вносити тимчасові зміни до чинного законодавства, такі самі, як у 2012 році, в період проведення Євро-2012.

Тимчасові законодавчі зміни — як умова проведення фіналів ЛЧ-2017/2018

Перед тим, як подати заявку на проведення фіналів Ліги чемпіонів УЄФА-2017/2018, Україна надала гарантії щодо внесення певних змін до законодавства країни на період підготовки та проведення матчів. Ці зміни стосуються Митного кодексу, Податкового кодексу та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». На сьогодні проекти законів внесені на розгляд до Верховної Ради України.

Слід наголосити, що ці зміни носитимуть тимчасовий характер та покликані забезпечити виконання Україною наданих УЄФА гарантій і спростити хід підготовки до фінальних поєдинків Ліги чемпіонів.

Податкові зміни стосуються виключно УЄФА та/або її уповноважених осіб

Українська сторона зобов’язалася розробити та прийняти законодавчі та нормативно-правові акти, згідно з якими Україна виключно на час підготовки та проведення фінальних матчів Ліги чемпіонів надасть податкові пільги УЄФА та/або її уповноваженим особам. У тому числі УЄФА буде звільнено від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Для товарів, що ввозитимуться до України з метою організації та проведення зазначених спортивних заходів, передбачено надання певних спрощень та пільг, зокрема, це пріоритетний пропуск через митний кордон та звільнення від оподаткування митними платежами. Наприклад, такі спрощення стосуватимуться ввезення обладнання для підготовки стадіону до проведення матчів та прийому гостей, устаткування для організації телетрансляцій, транспорту для перевезення персоналу та гостей заходів тощо. При цьому для транспортних засобів, ввезених із застосуванням зазначених податкових пільг, передбачено можливість їхнього перебування на території України не більше трьох місяців, а будь-які товари, ввезені зі звільненням від оподаткування, не можуть використовуватися з метою продажу.

Слід одразу відзначити, що перелік усіх контрагентів, які зможуть скористатися цими привілеями, також визначений у відповідних законах, тобто для всіх інших подібних умов створено не буде.

Підписатися на новини