Вимушена пауза результативного конвеєра Андрія Ярмоленка

Перехід лідера київського «Динамо» й національної збірної України Андрія Ярмоленка до «Боруссії» (Дортмунд) стався доволі раптово…

Але, погодьтеся, від цього своєї ваги він не втратив. У 27 років український майстер отримав чудову можливість не тільки перевірити себе на найвищому рівні європейського футболу, а й здобути безцінний досвід, який, упевнені, стане у пригоді гравцеві під час виступів за головну команду країни.

Не глевкий німецький млинець

Початок у Андрія в Німеччині був вдалий. Він майже одразу отримав від тодішнього наставника «Боруссії» Петера Боса місце у стартовому складі й віддячив спеціалісту й вболівальникам яскравою та результативною грою. Перший свій м’яч на дортмундському етапі кар’єри Ярмоленко провів уже в другому матчі в новій команді. Сталося це в Лондоні, де «Боруссія» в рамках групового раунду Ліги чемпіонів УЄФА зустрічалася з місцевим «Тоттенхемом». І хоча німці поступилися (1:3), гол-красень, який провів українець, запам'ятали всі!

Загалом на сьогодні в активі нашого футболіста 24 матчі у складі «Боруссії», шість м’ячів та шість результативних передач. І все це за 1 571 хвилину, що хавбек безпосередньо провів на полі.

Новий тренер — нові умови

Після невеликої новорічної та різдвяної перерви в бундеслізі справи в Андрія пішли не так добре, як до цього, але ж і матчів українець зіграв небагато — три. І при тому, що новий тренер «Боруссії» Петер Штегер лише раз у 2018 році довірив Ярмоленку місце у стартовому складі, наш хлопець все ж таки встиг відзначитися гольовим пасом.

Травма вивела з ладу

Утім, судячи з усього, наступного разу півзахисник з’явиться на полі щонайменше за два тижні. Травма, яку діагностували лікарі одразу після матчу із «Фрайбургом» (2:2), виявилася серйознішою, ніж здавалося на перший погляд. Тепер Ярмоленко мусить зосередитися на скорішому одужанні й поверненні на поле. Адже, по-перше, клубний сезон входить у свою вирішальну фазу, а по-друге, незабаром перший тренувальний збір і товариський матч у новому році планує провести національна команда.