На європейський футзал чекають революційні зміни: подробиці від УЄФА

Формат Євро з футзалу буде розширено, також незабаром пройдуть ще два нові турніри жіночий чемпіонат Європи з футзалу та першість континенту серед юнаків до 19-ти років.

Цього року у футзалі на рівні збірних починається нова ера. Головні чоловічі турніри змінюють формат і розширюються, а незабаром у графік додадуться змагання для жінок і юнаків.

У рамках стратегічного планування УЄФА футзал розвивається швидкими темпами. На засіданні Виконавчого комітету УЄФА в Гельсінкі було ухвалено декілька важливих рішень, які істотно змінять його становище в Європі і підвищать статус турнірів для збірних.

Зараз у Словенії проходить Євро-2018 — остання континентальна першість у наявному форматі. Із наступного розіграшу фінальний турнір (він тепер відбуватиметься раз на чотири роки) буде розширено із 12-ти до 16-ти команд. Деталі фіналу Євро-2022 на даний момент обговорюються.

Новий формат поліпшить структуру турніру, особливо на стадії кваліфікації, оскільки її розклад більше не буде перетинатися із кваліфікацією чемпіонату світу, як це траплялося кожні чотири роки. Відбірна кампанія повинна розпочатися після футзального ЧС-2020.

Разом із реформою головного футзального Євро будуть запущені два нові турніри — чемпіонат Європи з футзалу серед жінок і чемпіонат Європи з футзалу серед юнаків до 19-ти років.

Перший розіграш футзального Євро серед жіночих збірних відбудеться в сезоні-2018/2019. Цей турнір буде проводитися кожні два роки. Кваліфікація проходитиме у форматі міні-турнірів. Чотири переможці груп будуть сперечатися за головний приз у фінальній стадії.

Старт кваліфікації жіночого Євро запланований на серпень, а фінальний турнір для чотирьох найсильніших збірних розпочнеться 14 лютого 2019 року.

Юні футзалісти також отримають можливість проявити себе на рівні збірних. Дебютний розіграш Євро для юнаків до 19-ти років теж відбудеться в сезоні-2018/2019.

Турнір буде проводитися кожні два роки. У рамках кваліфікації команди гратимуть у міні-турнірах, а фінальна стадія розтягнеться на сім днів. На цьому етапі вісім команд будуть розбиті на дві групи, по дві кращі збірні з кожної групи зіграють у півфіналах, переможці яких посперечаються за трофей у фіналі. Перші матчі попереднього раунду заплановані на кінець січня 2019 року, а основний етап кваліфікації відбудеться в березні. Фінальний турнір проведуть у вересні 2019 року.

Зміни торкнуться не тільки змагань для збірних, а й клубних турнірів. Із сезону-2018/2019 Кубок УЄФА з футзалу буде називатися Лігою чемпіонів УЄФА з футзалу, що поставить його в один ряд із надзвичайно популярними футбольними Лігою чемпіонів і Лігою чемпіонів серед жінок.

Популярність футзалу зростає з кожним днем, і в жовтні цього року дисципліна дебютує в програмі юнацьких Олімпійських ігор у Буенос-Айресі. Тож у подальшому розвитку цієї гри можна не сумніватися, повідомляє UEFA.

 

Підписатися на новини