Анатолій Бузнік: «У студентській збірній ставка — на лідерів вузівських команд»

В одному з останніх інтерв’ю головний тренер студентської збірної України Анатолій Бузнік зазначав, що найближчим часом буде ініціювати проведення семінару за участю наставників вузівських команд, а також проситиме їх рекомендувати своїх кращих підопічних до збірної, яка в січні взяла участь у Меморіалі Олега Макарова.

— Завдяки підтримці керівництва Всеукраїнської футбольної асоціації студентів ці плани вдалося втілити в життя, — розповідає Анатолій Бузнік. — Спочатку ми провели тренувальний збір на базі Київського національного торговельно-економічного університету, на який було запрошено 30 гравців, задіяних у вузівській першості країни. Найвагомішим було представництво СК «КНТЕУ-Меркурій» та СумДУ — відповідно вісім та шість футболістів.

— І як вони потім зарекомендували себе в баталіях Меморіалу Олега Макарова?

— Знаєте, для нас результат не мав першочергового значення. Важливо було передусім переглянути найближчий резерв, бо я не приховую, що під час підготовки до чергової Універсіади, яку у 2019 році прийматиме італійський Неаполь, робитиму ставку саме на гравців, які захищають кольори студентських команд. Бо можна навести чимало прикладів, коли у вирішальний момент керівництво команд майстрів не відпускало своїх представників до збірної. Ось чому, аби не наступати на ті самі граблі, ми вирішили комплектувати збірну іншим шляхом.

Що ж до виступу моїх підопічних на Меморіалі Олега Макарова, то у своїй групі вони спочатку перемогли запорізький «Металург» — 3:0, потім поступилися чернігівській «Десні» — 1:2 (хоча за рахунку 1:0 на свою користь не реалізували два гольові моменти), ковалівському «Колосу» — 0:3 (пропустивши тричі після розіграшу стандартів), взяли гору над молодіжкою «Сталі» з Кам’янського — 2:1 і у підсумку посіли третє місце в групі.

Ми дали можливість проявити себе всім викликаним гравцям, і можу відзначити, що їм не відмовиш у бажанні, хоча функціонально студентам було важко на рівних конкурувати з професіоналами. Відзначу братів Івана та Миколу Когутів із Тернопільського педагогічного університету.

— Коли плануєте знову зустрітися зі своїми новими підопічними?

— Для себе я вже зробив висновок: щоб прогресувати, треба подбати про створення студентської збірної України на постійній основі! Перші кроки для цього були зроблені під час Меморіалу Олега Макарова. У травні збираємося зустрітися знову і взяти участь у міжнародному турнірі серед студентських збірних. Хто буде на ньому нашими суперниками — ще уточнюється. А в жовтні хочемо провести ще один етап підготовки, який завершиться двома спарингами зі студентською збірною однієї із сусідніх країн. Не виключено, що тоді вже не обійдеться без запрошення кількох виконавців із команд майстрів.

Додамо, що 28 січня переможцем Меморіалу Макарова став «Колос», який у фіналі обіграв «Десну» — 3:0.

Підписатися на новини