Реформи від УЄФА: новий турнір, нові вимоги та можливості

У швейцарській Лозанні відбувся семінар для медіа-офіцерів національних футбольних асоціацій. Мета заходу — ознайомлення футбольної громадськості з новими форматами турнірів під егідою УЄФА, а також із нововведеннями у регулюванні галузей медійних прав, регламентування, комунікації та додаткових послуг. ФФУ на семінарі представляв Микола Васильков.

Восени 2018 року в Європі стартує новий турнір — Ліга націй. Головна риса формату цього змагання — те, що він є перехідною моделлю інтеграції товариських матчів у офіційний кваліфікаційний цикл до найближчого великого турніру. Матчі Ліги націй матимуть статус відбірних, хоч і додаткових, до головної кваліфікації Євро-2020, яка стартуватиме навесні 2019 року. Лігу націй визначають як другий шанс для команд, які не пройшли кваліфікацію. Це стосується всіх збірних, окрім переможця Ліги націй, який буде визначений у плей-офф учасниками дивізіону А влітку 2019 року. Ця команда отримає пряму путівку на Євро. Решта переможців груп свої раунди плей-офф у дивізіонах розіграють по завершенні офіційної кваліфікації Євро-2020 навесні 2020 року. 

Певних змін зазнають деякі вимоги УЄФА стосовно комунікації з національними федераціями щодо надання протоколів, участі тренерів та гравців у передматчевому спілкуванні з пресою, термінів та обсягів подання офіційної інформації від національних асоціацій до УЄФА в рамках проведення офіційних та товариських матчів. 

УЄФА прогнозує зменшення кількості товариських матчів у Європі, а також товариських поєдинків за участю європейських команд у світі. Причина в тому, що нові формати офіційних турнірів охоплюватимуть більшу частину міжнародних дат, відведених для проведення матчів національними збірними. Для сприяння домовленостям про товариські поєдинки УЄФА запровадить у календарі «дні консолідації товариських матчів» (Friendly Match Consolidation Days), під час яких розглядатимуться і ухвалюватимуться заявки національних асоціацій на проведення товариських ігор.

Зазнає зміни система рейтингування національних збірних команд. Скоротиться заліковий період для визначення поточного рейтингу країни, і класифікація команд за коефіцієнтами для жеребкування наступної Ліги націй уже будуватиметься на основі результатів у попередньому турнірі, а також у кваліфікації та фінальній частині чемпіонату Європи. 

Додамо, що на семінарі були представлені офіційний логотип Ліги націй та новий дизайн візуалізацій, пов’язаних із цим турніром.

 

Підписатися на новини