Олег Кузнецов: «Грузинам програли в минулому році, за нами борг»

Головний тренер юнацької збірної України (U-17) Олег Кузнецов перед стартом у Кубку розвитку розповів про останні новини зі стану команди.

— Олеже Володимировичу, Україна тричі перемагала на мінському турнірі. Які цілі будуть стояти перед командою зараз?

— Завдання перемогти ми ставимо в кожному турнірі. Але зараз така ситуація, що «Шахтар» своїх футболістів до збірної не відпустив, тому до роботи залучено багато новачків, точніше, тих виконавців, які менше грали. Певною мірою це їхній шанс.

Хто, на ваш погляд, фаворит у нашій групі?

— Із Молдовою та Казахстаном ми ще не грали, грузинам програли в минулому році в Києві, тому за нами борг. Але я поки що не став би когось виділяти.

— Із кожним роком турнір стає популярнішим?

— Так. Це представницькі змагання. Але взагалі турнір складний, оскільки за тиждень необхідно зіграти п'ять матчів, що для 17-річних хлопців забагато. Тим більше що практично всі вони тільки почали тренуватися після відпустки. Тому, щоб не загнати підопічних, будемо давати можливість зіграти всім.

— На лютневому зборі, під час якого ваша збірна зіграє два контрольні поєдинки з Ізраїлем, склад буде той самий, що й зараз, чи очікуєте всіх найсильніших?

— Хочеться, щоб були всі, адже це буде останньою репетицією перед стартом в еліт-раунді, в якому будуть дуже сильні суперники.

У столиці Білорусі у розпорядженні Олега Кузнецова будуть 19 футболістів: воротарі — Валентин Горох («УФК-Карпати»), Руслан Нещерет («Динамо»); захисники — Алан Ауссі («Шахтар»), Микола Ярош, Крістіан Біловар, Данило Хондак (всі — «Динамо»), Артем Данилюк, Владислав Мудрик (обидва — «УФК-Карпати»); півзахисники — Артем Шулянський, Ярослав Надольський, Роман Бодня, Вікентій Волошин (всі — «Динамо»), Іван Желізко («Карпати»), Денис Підручний, Дмитро Шамич (обидва — «Зміна-Оболонь»), Вадим Мельнійчук («УФК-Карпати»); нападники — Іван Дероган («Динамо»), Данило Сікан («УФК-Карпати»), Віталій Варяник («Металург» З).

У Кубку розвитку візьмуть участь 12 збірних. Синьо-жовті на груповій стадії турніру зіграють із Молдовою (22 січня), Казахстаном (23-го) і Грузією (25-го). Поєдинки плей-офф відбудуться 26-го, 27-го і 28 січня.

Нагадаємо, що вся робота команди на даному етапі присвячена підготовці до виступу в еліт-раунді Євро-2018. Юнацька збірна України, сформована з гравців 2001 року народження, посперечається за вихід до шістнадцятки найкращих, що збереться у фінальній частині турніру у травні 2018 року в Англії, із командами Чехії, Сербії та чинним чемпіоном Європи у цій віковій категорії — збірною Іспанії. Ліцензії отримають переможці груп еліт-раунду та сім кращих других команд із восьми. Матчі відбудуться 21-го, 24-го та 27 березня у Чехії.

Підписатися на новини