Оксана Лесик: «Волонтерська програма фіналів Ліги чемпіонів стартує у середині листопада»

У 2018 році Київ прийматиме фінали чоловічої та жіночої Ліги чемпіонів УЄФА. Одне із ключових питань, яке цікавить активну молодь сьогодні — це можливість стати волонтером цієї непересічної події. Про довгоочікуваний старт волонтерської програми та головні критерії до кандидатів розповіла Оксана Лесик — координатор волонтерської програми фіналів Ліги чемпіонів.

— Уже всі звикли до того, що в організації будь-якої серйозної події, івенту допомагають волонтери. Чи стануть майбутні фінали Ліги чемпіонів виключенням?

— Проведення в Україні та Польщі Євро-2012 свого часу стало чудовим поштовхом для становлення культури волонтерства в нашій країні. Загалом, проведення спортивних і не тільки подій майже ніколи не обходиться без допомоги волонтерів. Звичайно, не стане виключенням і фінал Ліги чемпіонів, який пройде в Києві в травні 2018-го. Це не лише важлива подія для спортивного світу, а й можливість для нашої країни вчергове продемонструвати гостинність та високий рівень організації.

— Усіх цікавить низка запитань. Зокрема, скільки людей потрібно, як можна стати волонтером і які критерії відбору будуть застосовані?

— Почну з того, що вже в середині листопада буде відкрито реєстрацію майбутніх волонтерів для допомоги в організації фіналу жіночої Ліги чемпіонів, який відбудеться 25 травня на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського та чоловічої — 26 травня на НСК «Олімпійський». Проте робота не обмежуватиметься лише стадіонами, буде чимало інших локацій. Загалом нам потрібно 550 осіб — це можуть бути жінки та чоловіки, яким на час проведення фіналів вже виповниться 18 років. Вони мають бути активними, організованими та володіти українською та англійською мовами. Окремо хочу зазначити, що передуватиме загальному відбору пошук так званих волонтерів-рекрутерів, які допомагатимуть протягом усього процесу у пошуку необхідної кількості людей. Тому якщо у вас є досвід у рекрутингу і бажання спробувати із самого початку долучитися до команди та побачити зсередини весь процес, надсилайте своє резюме до 15 листопада на електронну адресу [email protected]. Єдине прохання — детально ознайомитися з вимогами.

— Яким буде загальний процес відбору волонтерів?

— Невдовзі запрацює сайт, присвяченій темі волонтерів, де буде детально викладена вся інформація. Усім бажаючим треба буде заповнити спеціальну аплікаційну форму за лінком на офіційному сайті УЄФА. Цей процес, як я вже сказала, розпочнеться в середині листопада та триватиме близько двох місяців. Серед плюсів у виборі майбутніх кандидатів, звичайно, буде наявність волонтерського досвіду, проте це не є обов’язковим та визначальним чинником — ми чекаємо на усіх мотивованих людей. Головне — бажання та персональні якості кандидата. Після цього на майбутніх волонтерів очікують face-to-face інтерв’ю, розподілення ролей, тренінги тощо.

— Який саме досвід отримують майбутні волонтери та чому, на вашу думку, він є цікавим та корисним?

— Можу без перебільшення сказати, що він унікальний, а мій особистий приклад є тому чудовим підтвердженням. У 2011-2012 роках я працювала під час підготовки фіналу Євро-2012 як рекрутер, що надалі і стало моєю професією. Загалом, для людей волонтерство є чудовою можливістю побачити на власні очі та долучитися до організації по-справжньому великої за європейськими та світовими мірками події. Це можливість допомагати іншим, здобувати нові знайомства, знаходити нових друзів, будувати кар’єру та багато-багато іншого. Волонтери будуть тими людьми, які, можна сказати, презентуватимуть нашу країну, демонструючи її гостинність тим, хто відвідає це спортивне свято. Після фіналів усі волонтери також отримають сертифікати-подяки за участь у волонтерській програмі фіналу Ліги чемпіонів. 

НОВИНИ ПО ТЕМІ
16.01.2018 10:12 1000

Не втрать свій шанс: набір волонтерів на фінали ЛЧ-2018 триває!

Менше ніж півроку залишається до того, як Київ прийматиме фінальні...

Підписатися на новини