Збірна України вирушає на турнір легенд у Грузію

Другий рік поспіль у середині січня Тбілісі стає місцем збору зірок футболу найпершої величини. До столиці Грузії приїжджають помірятися силами збірні ветеранів провідних країн Європи, аби, визначивши найсильнішого, вшанувати пам'ять свого друга та колеги, відповідального в УЄФА за зв’язки з національними асоціаціями Давида Петріашвілі, який два роки тому в розквіті сил пішов із життя.

Цього разу 14 січня за престижний трофей на полі Олімпійського палацу змагатимуться шість колективів. До групи А потрапили Грузія, Іспанія та Італія, до групи В — Україна, Туреччина та збірна УЄФА. У групі команди зустрічаються одна з одною, по дві найкращі виходять до півфіналу, переможці якого у фіналі й визначать найсильнішого.

Минулого року збірна України блискуче пройшла турнірну дистанцію (Азербайджан — 3:3, Іспанія — 3:2, Туреччина — 3:1), лише у фіналі поступившись господарям із Грузії — 4:7. Цього року синьо-жовті під керівництвом тренера Анатолія Дем’яненка рішуче налаштовані фінішувати першими. «За минулий рік наша збірна провела 42 матчі, всі гравці тримають себе у формі, є серйозна конкуренція за місце у складі. Всюди намагаємося грати на перемогу, по-іншому футболісти з такими гучними іменами і не вміють», — відзначив Анатолій Васильович. Участь збірної України у турнірі в Грузії відбудеться за підтримки Федерації футболу України, Асоціації ветеранів футболу України та ТОВ «Агробізнес».

Склад збірної України рясніє зірковими іменами: Олег Собуцький, Віталій Рева, Сергій Нагорняк, В’ячеслав Шевчук, Едуард Цихмейструк, Сергій Назаренко, Володимир Єзерський, В’ячеслав Свідерський, Богдан Шершун, Андрій Донець, Володимир Бондаренко.

Власне, і в інших командах зібрані гравці найбільшого калібру. У складі Грузії, зокрема, вийдуть на поле всім відомі Кахабер Каладзе, Леван Кобіашвілі, Александр Іашвілі, Георгій Деметрадзе, Давид Муджирі, за Італію зіграють Нікола Аморузо, Мауріціо Ганс, Массімо Агостіні, Алессандро Бьянкі, Массімо Паганін, за Іспанію — Жоан Капдевілья, Хосе Амавіска, Маркус Сенні, Вісенте Енгонга. Команду УЄФА, складену зі співробітників асоціації, посилять Патрик Мюллер, Кристіан Ківу, Деян Станкович, Іон Лупеску, Міленко Ачимович. Міцним горішком виглядає і збірна Туреччини, до складу якої включено гравців із досвідом виступів у національній збірній та європейських клубах.

З яким настроєм вирушає збірна України на один із найпрестижніших турнірів світу серед ветеранів, розповів віце-президент ФФУ, президент Асоціації ветеранів футболу України та організатор національної збірної України серед ветеранів Олег Собуцький:

— Збірна України залюбки відгукується на пропозиції взяти участь у подібних змаганнях, це чудова нагода для легенд футболу знову зустрітися на полі та за його межами, гідно представити свою країну перед тисячами вболівальників. Маємо повну підтримку з боку керівництва Федерації футболу України та, зокрема, її президента Андрія Павелка. Лише в минулому році у нас було 42 матчі в межах країни та за кордоном, у тому числі візити до США, Канади, Іспанії, Франції, Угорщини, Грузії… До речі, перший турнір пам’яті нашого друга Давида Петріашвілі за рівнем організації та майстерності учасників був чи не найкращим. Ми з господарями вийшли до фіналу, де поступилися їм у важкій боротьбі. Тим цікавішим буде нинішній турнір, в якому, не дивлячись на дружній статус, перед збірною України поставлене завдання перемогти. Тренери Анатолій Дем’яненко та Володимир Лозинський підібрали дуже солідний склад. Незважаючи на зимову паузу, всі хлопці тренувалися двічі на тиждень. Маємо гідно представити Україну та наш футбол, показати всім, що ми несемо добро, мир та є рівними у сім’ї провідних країн світу.

Підписатися на новини