Виконком ВФАС підбив підсумки року

20 грудня у Будинку футболу відбулося підсумкове у 2017 році засідання Виконкому Всеукраїнської футбольної асоціації студентів. Звітуючи про досягнення та здобутки, президент ВФАС Іван Крулько наголосив, що 2017-й став роком становлення та новацій для асоціації.

«Чимало у цьому році було вперше для нашої асоціації. Зокрема, вперше змінено принципи формування вищої ліги. Вперше залучено державне фінансування на проведення змагань серед команд вишів. Вперше знайдено надійних партнерів — ТОВ «Перша приватна броварня» та ТОВ «Millennium Sport», які стали підтримувати розвиток студентського футболу. Вперше проведено студентський турнір «Кубок Патріотів». Тому я усім хотів би подякувати за плідну працю та побажати зробити у наступному році ще більше справ для розвитку студентського футболу», — зазначив у своїй промові очільник ВФАС.

Особливо президент ВФАС відзначив роботу нового складу виконкому, завдяки чому була розроблена нова стратегія розвитку студентського футболу як масового виду спорту, вибудована тісна співпраця асоціації із міністерством освіти і науки, міністерством молоді та спорту, Федерацією футболу України, вишами.

Велику увагу в цьому році ВФАС приділяла становленню студентської збірної України, головним тренером якої був призначений відомий фахівець Анатолій Бузник. Збірна гідно представила нашу країну на Всесвітній Універсіаді у Тайбеї. Серед досягнень ВФАС — і поява у студентської збірної України свого гімну. Його написав до Всесвітньої Універсіади член виконкому — поет-пісняр, популярний ведучий і режисер Петро Мага з відомим скрипалем та композитором Василем Попадюком, а виконав — популярний рок-гурт «Тінь Сонця».

До речі, у 2018-му студентській збірній також планується приділити чимало уваги, зокрема у планах керівництва ВФАС започаткувати новий міжнародний турнір серед студентських збірних «Від моря до моря», який має відбутися в Україні. «Наше завдання — проводити один міжнародний турнір серед збірних на рік. Ми все ж маємо залучити до цих змагань команди країн-членів ГУАМ, бо це той напрямок, куди ми маємо рухатися в умовах російської агресії. Було б цікаво побачити в Україні команди країн Балтії, а також інші збірні, які захочуть приїхати до нас», — зазначив Іван Крулько.

Багато питань на засіданні виконкому розглядалося і з прицілом на майбутнє. Зокрема, був затверджений регламент ХVII Чемпіонату України з футзалу серед ВНЗ, який має розпочатися вже у січні 2018 року.

Також у перший місяць наступного року студентська збірна України братиме участь у Меморіалі Макарова. Цей турнір стане одним з етапів підготовки команди до наступної Універсіади. За словами головного тренера збірної Анатолія Бузника, базовим клубом жовто-синіх на Меморіалі Макарова стане київський СК «КНТЕУ-Меркурій», який очолює Олексій Яценко. Але тренерський штаб запросить до лав збірної також гравців і з інших клубів.

Ще один напрямок, який є одним з головних на порядку денному у наступному році — активізація діяльності регіональних осередків ВФАС через посилення кадрового потенціалу та змін у їхній роботі. Зокрема, стоїть завдання створити осередки асоціації у Кіровоградській та Хмельницькій областях, а також спільно з регіональними федераціями футболу започаткувати регіональні змагання серед студентів та створити комітети зі студентського футболу.

За матеріалами ВФАС

Підписатися на новини