Андрій Павелко взяв участь у семінарі для арбітрів Прем’єр-ліги

15 грудня в Будинку футболу пройшов семінар для головних арбітрів Прем’єр-ліги та їхніх асистентів. Профільний комітет національної асоціації запросив офіційних осіб матчів на щомісячну робочу зустріч, яка є частиною підготовки до майбутніх поєдинків чемпіонату сезону-2017/2018.

Протягом семінару представники вітчизняного арбітражу мали можливість проаналізувати рішення, прийняті під час матчів 15—19-го турів чемпіонату України поточного сезону. Для цього Комітет арбітрів ФФУ підготував для слухачів низку відеороликів з останніх поєдинків та акцентував увагу на важливих для арбітражу ігрових епізодах.

На семінар завітав президент Федерації футболу України Андрій Павелко, який звернув увагу на ключові проблемні питання в роботі арбітрів та висловив їм свою підтримку.

«ФФУ завжди намагається оснащувати арбітрів найновішим технічним обладнанням. Нещодавно ми ініціювали впровадження системи «Відеоасистент рефері» (VAR) під час футбольних матчів національних турнірів. Сподіваюся, вже в наступному році ми спільно використовуватимемо її в чемпіонаті України. Однак і арбітри, і ФФУ в цілому зацікавлені, щоб така технологія застосовувалася якомога рідше. Це лише підвищуватиме довіру до наших рефері та Комітету арбітрів», — зазначив Андрій Павелко.

За словами президента ФФУ, скандали, пов’язані зі спірними рішеннями арбітрів, та звинувачення на їхню адресу виникають у всіх країнах, і це нормально, оскільки футбол — це емоції. «Надзвичайно позитивною є практика публічного аналізу підсумків кожного туру, який зараз проводить Комітет арбітрів, і те, що керівництво комітету відкрито визнає помилки суддів, якщо такі мають місце. Адже і для вас, і для Федерації футболу України, і для мене особисто важливо, щоб суддівство було незаангажованим і рівновіддаленим від усіх, незважаючи на назви клубів, керівництво команд чи відомі імена футболістів. Головне — рівність і чесність арбітражу для усіх учасників змагань», — підкреслив Андрій Павелко.

«В цілому проміжні результати роботи комітету тішать: досвідчені арбітри демонструють свій клас, у той же час зросла плеяда молодих професіональних рефері. При цьому у вас є повна свобода дій, ніхто не може впливати на ваші рішення. Крім того, вам допомагає в роботі Комітет з етики та чесної гри на чолі з Франческо Баранкою та перший віце-президент ФФУ Назар Холодницький, який курирує напрямок боротьби з договірними матчами», — додав президент ФФУ.

Під час семінару голова Комітету арбітрів ФФУ Лучано Лучі та інструктор ФІФА з питань арбітражу Віктор Дердо продемонстрували ігрові моменти з топ-чемпіонатів, зосередивши увагу на суперечливих епізодах та трактуваннях різноманітних ситуацій.

«Нам украй важливо, що президент ФФУ завітав до нас. Ми раді, що він повністю підтримує нашу роботу, і повинні відповідати рівню, якого Андрій Павелко очікує від нас», — зазначив голова Комітету арбітрів ФФУ Лучано Лучі.

Підписатися на новини