Олександр Петраков: «Потрібно наполегливо працювати навіть у відпустці»

У березні наступного року юнацька збірна України U-19 візьме участь в еліт-раунді відбору чемпіонату Європи-2018. Головний тренер команди Олександр Петраков розповів про те, як він сприйняв результати жеребкування для синьо-жовтих.

— Олександре Васильовичу, ви задоволені результатами жеребкування еліт-раунду?

— У нашій групі всі збірні (Румунія, Швеція, Сербія) рівні, тому і шанси на вихід до фінальної частини Євро у всіх однакові.

— Перед відбірним раундом ви сказали, що Україна посяде перше місце. Зараз так сказати можете?

— А як інакше? Адже на чемпіонат Європи виходить тільки переможець групи. За це у березні наступного року у Румунії ми і будемо боротися, інакше навіщо взагалі кудись їхати?

— У поточному році найкращим бомбардиром вашої команди із п'ятьма м'ячами став гравець київського «Динамо» Сергій Булеца. У хлопця світле майбутнє?

— Він непогано діє на позиції лівого вінгера. А що стосується майбутнього, то воно світлим може бути тільки в тому випадку, якщо наші футболісти навчаться терпіти. Опинившись у зоні комфорту, багато гравців зупиняються в рості. І це — найголовніша проблема нашого юнацького та молодіжного футболу.

Тренери все, що можна, футболістам дають. Головне, щоб самі футболісти хотіли потрапити на європейський, а потім і світовий форум, а тим більше — продовжувати свій професійний ріст.

— Але хіба вони не хочуть?

— На словах — хочуть, але для цього ще потрібно наполегливо працювати. Навіть зараз, у відпустці. У футболі багато що залежить від везіння, але його потрібно заслужити. Якщо хлопці це зрозуміють, переймуться ідеєю і зіграють на максимумі своїх можливостей, то ми зможемо потрапити на чемпіонат Європи.

Підписатися на новини