Боротьба за трофей Леннарта Йоханссона

Юнацьку лігу УЄФА було створено у сезоні-2013/2014. Втім, тоді турнір був ще експериментальним. Зараз в змаганні беруть участь юнацькі (U-19) команди клубів, які потрапили до групового раунду дорослої Ліги чемпіонів, а також 32 представника з кожної країни, які посідають перші 32 сходинки у таблиці коефіцієнтів УЄФА.

Турнір проводиться, так би мовити, за двома вказаними вище напрямками, які перетинаються лише в раундах плей-офф.

1. Шлях Ліги чемпіонів УЄФА повторює календар матчів дорослих команд в ЛЧ. Переможці квартетів потрапляють до 1/8 фіналу, а команди, що посіли другі місяця, — до стикових зустрічей.

2. Шлях чемпіонів країн: 32 переможця національних юнацьких турнірів проводять два раунди (по два матчі), а вісім переможців опиняються у стикових зустрічах.

Саме там обидва напрямки перетинаються. В стиках команди проводять по одному поєдинку. Переможці грають в 1/8-й (один матч) з переможцями груп шляху Ліги чемпіонів. Чвертьфінали, півфінали й фінал складаються з одного матчу. У чвертьфінальних парах господаря виявляє жереб, а півфінали й фінал проходять на нейтральному полі.

Варто додати, що переможцями турніру ставали три клуби: «Барселона» (2013/2014), «Челсі» (2014/2015, 2015/2016) та «Зальцбург» (2016/2017), а трофей Юнацької ліги УЄФА названо на честь колишнього президента УЄФА Леннарта Йоханссона.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини