У жіночій Лізі чемпіонів моду диктують Франція та Німеччина

Попередником жіночої Ліги чемпіонів УЄФА був Кубок УЄФА серед жінок, перший турнір якого було проведено у сезоні-2001/2002. Єдиний клубний жіночний міжнародний турнір під егідою УЄФА отримав свою теперішню назву — Ліга чемпіонів УЄФА серед жінок — у сезоні-2009/2010.  

В турнірі беруть учать переможці футбольних чемпіонатів країн, що є членами УЄФА, за виключенням тих, де не існує національних жіночих ліг. Таким чином, зараз в турнірі представлені 46 країн-членів УЄФА.

Вісім сильніших за рейтингом асоціацій делегують до Ліги чемпіонів УЄФА серед жінок по двоє представників. Також до участі у змаганні автоматично допускається минулорічний переможець.

Від України в цьому сезоні в кваліфікації змагання брав участь харківський «Житлобуд-2», але, на жаль, нашим дівчатам не вдалося подолати цей бар’єр. У відбірному квартеті українська команда здобула чотири пункти (три матчі, перемога, нічия й поразка) і не потрапила до наступного раунду.

Додамо, що найбільше трофеїв в Лізі чемпіонів УЄФА серед жінок (Кубку УЄФА) мають французький «Ліон» та німецький «Франкфурт» — по чотири, а фінал нинішнього сезону відбудеться в Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського в травні 2018 року.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини