Угорщина – Україна – 1:3. Легенди футболу продовжують переможне турне

25-та річниця проведення першого матчу національної збірної України була відзначена двома зустрічами збірних ветеранів України та Угорщини. У травні в Ужгороді синьо-жовті перемогли 3:1, з таким самим рахунком на користь українців завершився і поєдинок-відповідь, який відбувся 11 жовтня в Будапешті.

Обидві команди серйозно підготувалися до зустрічі, зібравши в своїх рядах найкращих гравців двох-трьох останніх десятиліть. Організаторами матчу виступили федерації футболу України та Угорщини, Асоціація ветеранів футболу України та ТОВ «Агробізнес». Відомий футбольний агент Шандор Варга став зв’язківцем між двома країнами, зумівши все зробити на найвищому рівні, ніби виступають перші збірні. До слова, про перші збірні - 10 жовтня в Будапешті в рамках відбору Кубка світу зустрічалися збірні Угорщини та Фарерських островів, на яку також були запрошені українські ветерани. З огляду на те, що в складі нашої збірної чи не більшість – практикуючі тренери, перегляд цієї гри був дуже інформативний. Угорщина, як і Україна, в результаті фінішувала в своїй групі на третьому місці.

Очолював українську делегацію президент ФФУ Андрій Павелко, відвідавши гру збірних ветеранів в компанії з угорським колегою Шандором Чаньї, а перед нею провівши конструктивні переговори.

«Наші країни дружать між собою, футбольні федерації одна одну підтримують, обмінюються досвідом, реалізовують спільні проекти. Дуже вдячний своєму колезі Шандору Чайні, на матчі Угорщина - Фарери, де також були присутні прем'єр-міністр Угорщини і президент Федерації футболу Фарерських островів, у нас відбулася дуже конструктивна розмова. Багато країн переймають український досвід розвитку футболу серед ветеранів, за що величезне спасибі хочу сказати Олегу Собуцькому. Наші ветерани, зібравши в своїх рядах до сотні знаменитих гравців і постійно проводячи їх ротацію, виступали у всіх регіонах країни, в тому числі і в Зоні АТО, з найкращого боку представляють Україну в усьому світі. Завдяки таким матчам в інших країнах з'являються збірні ветеранів. А ми поступово йдемо до своєї мети - проведення першого офіційного чемпіонату Європи серед ветеранів», - відзначив Андрій Павелко.

Доставила задоволення глядачам гра між ветеранами, яка, незважаючи на дружній статус, пройшла в напруженій боротьбі, з великою кількістю небезпечних моментів і красиво забитими м'ячами. Господарі не приховували, що мають намір взяти реванш за домашню поразку, в їх складі виділялися відомі і на європейському рівні гравці Бела Іллеш, Аттіла Токолі, з капітанською пов'язкою команду на поле вивів Лайош Детарі. Збірна України стала згуртованим колективом, щотижня команда проводить матчі, а в будні дні мінімум двічі тренується. Відмінна форма українських ветеранів, хоча рука не піднімається так назвати цих молодих і підтягнутих хлопців, позначалася впродовж практично всього матчу. У першому таймі відзначився Андрій Воробей, у другому Сергій Назаренко з центрального кола перекинув м'яч через голкіпера, а Воробей довів рахунок до крупного, замкнувши простріл! За рахунку 3:0 на радість уболівальників гол престижу забив Аттіла Токолі.

Наскільки важливі такі матчі для розвитку футболу, виховання підростаючого покоління показала атмосфера на трибунах розташованого в самому центрі міста, на острові Маргіт, що між Будою та  Пештом, красивого стадіону. Футболісти, немов старі друзі, привітали один одного, пролунали національні гімни, були вручені пам'ятні презенти. Інтриги додали кадрові рокіровки – в першому таймі Василь Рац виступав за Україну, а в другому за Угорщину, і, навпаки, уродженець Ужгорода Олександр Еней почав матч за угорців, потім одягнувши синьо-жовту футболку. Завершилася зустріч спільною фотографією і запевненнями зробити такі матчі традиційними.

«Футболісти обох країн показують приклад, як потрібно дружити, підтримувати один одного і налагоджувати нові стосунки, - розповідає віце-президент ФФУ, президент АВФУ, організатор національної збірної ветеранів України Олег Собуцький. - Футбол об'єднує, ми це бачимо як за прикладом сьогоднішньої зустрічі, так і по всьому турне збірної ветеранів по містах України та світу. Президенти федерацій України та Угорщини Андрій Павелко та Шандор Чаньї багато роблять для розвитку футболу, що в майбутньому обов'язково позначиться на результатах. Користуючись нагодою, домовилися зіграти з угорською командою ще один матч, швидше за все він пройде вже наступного року, на нашому прекрасному стадіоні «Арена-Львів». В нинішньому ж році збірну ветеранів чекають багато цікавих ігор, найближча з яких - 21 жовтня в Лужани Чернівецької області. А після цього дуже відповідальний виїзд в Зону АТО, де нас давно чекають і військові, і місцеві жителі. Головне завдання збірної залишається незмінним - підтримати українських військових і сприяти швидкому встановленню миру в нашій країні».

Збірна Угорщини (ветерани) - Збірна України (ветерани) - 1:3

Голи: Токолі – Воробей (два), Назаренко

За збірну Угорщини зіграли: Брокхаузер, Селеші, Телек, Келлер, Мезолі, Мартон, Вінце, Вебер, Прейцінгер, Детарі (К), Шаллоі, Влашак, Лістеш, Токолі, Еней, Іллеш, Халмаі, Козма. Головний тренер Імре Гелеї

Збірна України (стартовий склад): Рева, Ващук, Єзерський, Шевчук, Рац, Шелаєв, Назаренко, Цихмейструк, Шелепницький (К), Воробей, Косирін. На заміну виходили Собуцький, Максимов, Левченко, Нагорняк, Свідерський, Оксимець, Самойлов. Головний тренер Анатолій Дем'яненко.

Підписатися на новини