Молодіжна збірна України зіграла внічию з командою Нідерландів у відборі на Євро-2019

У вівторок, 10 жовтня  збірна України U-21 у кваліфікації Євро-2019 на власному полі розійшлася миром зі своїми однолітками із Нідерландів.

Міцний голландський  горішок
Незважаючи на невдалий старт відбірного турніру – одне очко у двох матчах (нічия з Англією та поразка від Шотландії), голландська збірна перед візитом до Києва вважалася якщо й не фаворитом поєдинку з Україною, то, принаймні, суперником, який зможе діяти на рівних, а то й створити певні проблеми «синьо-жовтим». По-перше, «помаранчеві» зуміли дещо покращити настрій та турнірне становище, розгромивши 6 жовтня однолітків із Латвії (3:0). По-друге, голландська команда, враховуючи систему підготовки молодих гравців, вважається фаворитом будь-якого турніру. По-третє, багатообіцяючих виконавців у нинішньому складі молодіжної збірної вистачає. Це й син зіркового форварда голландської збірної Патрика Клюйверта – Юстін. Це й півзахисник «ПСВ», який уже запрошувався до національної команди країни, Барт Рамселар. Це й захисник «Хоффенхайму» Юстін Хоогма. Добре знайомий фахівцям і 19-річний захисник «Манчестер Юнайтед», котрий зараз на правах оренди виступає за «Кристал Пелас» Тімоті Фосу-Менса.

Підсилення для «синьо-жовтих»

Безпосередньо перед матчем із Нідерландами тренерський штаб молодіжної збірної України отримав кадрове підсилення. До табору «молодіжки» з розташування національної команди прибули Віктор Коваленко та Артем Бєсєдін, які у понеділок зіграли 24 та 12 хвилин відповідно у матчі проти Хорватії, а також Олександр Зінченко і Андрій Лунін, які поєдинок проти «картатих» провели на лаві запасних. Раніше, нагадаємо, керманич української команди Олександр Головко отримав у своє розпорядження Павла Лук’янчука. Вся ця п’ятірка опинилася у стартовому складі «синьо-жовтих».

Стартова перевага
Українці на правах господарів активніше розпочали зустріч, створивши перший момент уже на шостій хвилині: Бєсєдін пробив повз ворота. Голландці відповіли першим, але на жаль, далеко не останнім у матчі проходом Стівена Бергвейна – захисники українців впоралися з небезпекою. Трохи полоскотав нерви уболівальникам Лучкевич, який ледь не переправив м’яч у власні ворота – Лунін зіграв надійно. Трохи згодом Гуцуляк замикав фланговий  навіс – неточно. Забили ж «синьо-жовті» з пенальті на 28-й хвилині зустрічі Дюмфріс зіграв рукою у власному карному майданчику, а Коваленко чітко реалізував 11-метровий. У час, що залишився до закінчення першого тайму, українці доволі впевнено та спокійно контролювали перебіг подій на полі.

Вирішальна заміна
Ніщо не віщувало неприємностей для господарів й на початку другої половини зустрічі. Дальній удар Клюйверта, як і черговий прохід Бергвейна особливої небезпеки для Луніна і захисників не становили, а момент Кастанера, який не влучив у ворота метрів із семи, здавався лише епізодом. Втім, саме Кастанер, який вийшов на поле по перерві, й став рятівником «помаранчевих». Його швидкісний рейд, судячи з усього, став справжньою несподіванкою для захисників «синьо-жовтих», а націлену передачу на Клюйверта не зміг перервати жоден із них. Юстін же момент використав сповна, першим дотиком зупинивши м’яч, другим – спрямувавши його у верхній кут воріт.

Обопільне розчарування

Після цього на полі розпочалися справжні футбольні гойдалки. Команди намагалися відповідати атакою на атаку. З «пострілом» Коваленка впорався Бейло, Бергвейн не влучив у ворота з меж карного майданчика, Осман не встиг на передачу від Зінченка, а Лунін впорався з хорошим ударом Кастанера. Тож у підсумку – бойова нічия, яка навряд чи задовольнила наставників обох команд. Свій наступний матч у рамках відбору ЧЄ-2019 наша «молодіжка» зіграє 10 листопада проти своїх однолітків із Англії.

Україна U-21 – Нідерланди U-21 – 1:1

Голи: Коваленко (29, з пенальті), Клюйверт (62)

Україна: Лунін – Лук’янчук, Осман, Гуцуляк (Третьяков, 53), Луньов, Вакулко (к), Зотько, Коваленко (Зубков, 75), Лучкевич, Зінченко, Бєсєдін (Біленький, 90).

Нідерланди: Бейло – Дюмфріс, Фосу-Менса, Сен-Жюст (к), Ауеян, Росаріо, Клюйверт, де Йонг, Бергвейн, Тіл (Рамселар, 63), Ідріссі (Кастанер, 46).

Попередження: Бєсєдін (66),  Дюмфріс (86), Кастанер (90+3)