Вадим Костюченко: У футбольних фестивалях ФФУ вже взяли участь тисячі дітей з різних регіонів України

З початку вересня Федерація футболу України та обласні федерації проводять у різних регіонах країни дитячі футбольні фестивалі «Відкриті уроки футболу». Зокрема, протягом останніх трьох тижнів такі масові заходи, до кожного з яких залучаються сотні дітей та юнаків, у тому числі діти-переселенці з Донбасу та Криму, вже відбулися у Івано-Франківській, Дніпропетровській, Харківській, Тернопільській, Рівненській, Сумській, Хмельницькій, Житомирській, Кіровоградській, Чернігівській, Вінницькій, Київській областях та в м. Києві.

Зокрема, одним з перших у новому сезоні футбольний фестиваль пройшов у м. Тернівка Дніпропетровської області – з 4-го по 8-е вересня. До участі спортивних заходах (тренування, конкурси, змагання) тут загалом було залучено 192 юних футболіста. А вже 9 вересня футбольне свято для маленьких спортсменів відбулося на столичній Оболонській набережній в рамках Дня фізичної культури і спорту України. Цей фестиваль, для проведення якого було відкрито мобільний майданчик для вуличного футболу, зібрав чимало відомих спортивних осіб країни. Зокрема, турнір серед дітей 2009 року народження відвідали міністр молоді та спорту Ігор Жданов, голова Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко, технічний директор ФФУ Олег Протасов, а також відомий радянський та український футболіст Іван Яремчук.

«Цей проект реалізується за програмою розвитку масового футболу і філософії УЄФА щодо grassroots-футболу (тобто футболу на низовому рівні) і націлений не на досягнення результату за будь-яку ціну, а на соціальну складову і забезпечення дітям виключено позитивних емоцій від футболу,  незалежно від рівня їх технічних чи фізичних здібностей. Фестивалі залучають до спорту не лише тих, хто має хист стати в майбутньому професійним гравцем, але й майбутніх волонтерів, уболівальників, меценатів тощо», - розповідає про «Відкриті уроки футболу» перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко.

За словами Костюченка, «гнучкість» формату проекту і його відкритість допомагає державі долати проблеми інтеграції дітей-переселенців і їх батьків у місцеві громади, популяризує здоровий спосіб життя серед молоді, знижує ризик зростання дитячої злочинності (участь ювенальної поліції в заняттях) і забезпечує рівний доступ до спортивних занять для дівчат (30-40 % учасників), сиріт, дітей з особливими потребами.

Загалом, лише протягом вересня і в перші дні жовтня, спортивні фестивалі вже відбулися у половині регіонів України. Зокрема, в уроках футболу, окрім  Києва та області, взяли участь діти та юнаки м. Мерефи Харківської області, м. Теребовля Тернопільської області, м. Млинів Рівненської області, м. Шостки Сумської області, м. Волочиськ Хмельницької області, м. Чуднів Житомирської області, м. Бурштин Івано-Франківської області, с. Первозванівка Кіровоградської області, м. Мена Чернігівської області, м. Тульчин Вінницької області та інших населених пунктів. Такі ж спортивні заходи проходитимуть у цьому році в різних населених пунктах країни до кінця жовтня.  

Підписатися на новини