Осінні перемоги легенд футболу

Національна збірна ветеранів України у вересні проводить турне по містах України, головна мета якого залишається незмінною – сприяти швидкому встановленню в країні миру і єдності, підтримати наших військових у зоні АТО.


Географії виступів легенд вітчизняного футболу і їх щільному ігровому графіку можуть позаздрити навіть професійні колективи. За підтримки Федерації футболу України, Асоціації ветеранів футболу України та ТОВ «Агробізнес» збірна за півтора року з дня заснування провела близько сімдесяти поєдинків, кожен із яких був і майстер-клас для молоді, і зустріч з юністю для старших уболівальників, і просто чудово проведений час для всіх глядачів. Вересень розпочався для команди «зірок» трьома матчами – в Києві, Долинському (Кіровоградська область) та Дунаївцях (Хмельницька область).


8 вересня. ФК «Ветеран» (Долинська) - Збірна України - 2:4


М'ячі у складі збірної забили Сергій Нагорняк (двічі) та Едуард Цихмейструк (двічі).


День фізичної культури і спорту пройшов у Долинському з розмахом, з усього району з'їхалися любителі футболу, щоб на власні очі побачити Анатолія Дем'яненка і його «золоту» команду. Сергій Попов, Юрій Максимов, Владислав Ващук, Сергій Кузнєцов, Володимир Єзерський, Артем Яшкін, Віктор Мороз... А забиті м'ячі – один кращий іншого! – забили відомі в минулому гравці збірної України, нині авторитетні телеексперти Сергій Нагорняк і Едуард Цихмейструк.


14 вересня. Збірна НУБіП України - Збірна України - 3:5


М'ячі у складі збірної забили Олексій Бєлік (двічі), Сергій Нагорняк, Андрій Воробей та В'ячеслав Шевчук.Нині НУБіП України немов країна в країні: близько 30 тисяч студентів, філії в регіонах України, наукові та дослідні центри... Виявилося, аграрії і в футбол вміють грати, виставивши проти легенд збірну студентів і викладачів на чолі з ректором Станіславом Ніколаєнком. Але як не підтримував студентський фан-загін своїх однокурсників і викладачів, майстерність і клас своє все ж взяли. У минулому грізні форварди «Шахтаря» і збірної України Олексій Бєлік і Андрій Воробей ніби скинувши роки були нестримні, під стать їм була і вся ветеранська рать! В результаті п'ять м'ячів у воротах НУБіП. Розрив у рахунку скоротило керівництво ВНЗ. Ударом з пенальті Станіслав Ніколаєнко не залишив шансів знаменитому Віталію Реві, а потім ще двічі відзначився доктор економічних наук, декан факультету землеустрою Тарас Євсюков.


Поразка від легенд футболу анітрохи не змарнувала враження від свята – один із провідних навчальних закладів країни нині відзначає 120-річний ювілей!


17 вересня. ФК «Дунаївці» - Збірна України - 1:4


М'ячі у складі збірної забили Юрій Максимов, Владислав Ващук, Володимир Єзерський та В'ячеслав Свідерський.


Хмельницька область не має своїх представників у вищій і першій лігах України, але це не заважає їй бути однією з найбільш футбольних в країні. Говорити про це можна лише судячи з бажання бачити на своїх стадіонах збірну ветеранів України. Хмельницький, Шепетівка, Волочиськ, Городок та інші центри вже запрошували легенд футболу, тепер прийшла черга завжди молодого і квітучого міста Дунаївці. Тим більше, привід для свята був підібраний краще нікуди – День міста!


Команди вивів на поле найкращий рефері України 2000 року, арбітр ФІФА, голова Хмельницької обласної федерації футболу Ігор Хіблін. Господарі добре підготувалися до гри, посилили склад кількома гравцями з виступаючої на першість області команди. Але надії на успіх були розбиті вже в перші хвилини після швидких м'ячів від Юрія Максимова та Владислава Ващука. Після перерви на незвичній для себе позиції в нападі вийшов Володимир Єзерський, відразу завоювавши симпатії глядачів. Гол заслуженого майстра спорту, чвертьфіналіста чемпіонату світу після сольного проходу став окрасою зустрічі! Четвертий м'яч на рахунку В'ячеслава Свідерського, після чого господарі, на щастя тисяч уболівальників, забили гол престижу.


Візити в регіони легенд футболу в нинішній непростий час дають людям позитивні емоції, надії на краще. А сама збірна, її ідея і філософія, об'єднує нашу велику країну. «Ми ніколи не ділили Україну на захід і схід, північ і південь, для нас вона завжди була єдина і неподільна, – розповідає віце-президент Федерації футболу України, куратор Національної збірної ветеранів України Олег Собуцький. – Команда провела багато матчів в АТО, зустрічалася з військовими і місцевими жителями. Багато хто не вірив, що таке можливо, а потім дякували знаменитим футболістам, які вирішили таким чином підтримати людей в складний час. Велику увагу збірній приділяє керівництво Федерації футболу України на чолі з Андрієм Павелком, Вадимом Костюченком та Василем Орлецьким, всі наші ініціативи знаходять розуміння і підтримку. Вважаю великою справою, що збірній на чолі з Анатолієм Дем'яненком вдалося об'єднати близько ста найвідоміших українських футболістів, зробити з них по-справжньому дружній і боєздатний колектив».

Наступний матч національна збірна ветеранів України проведе 22 вересня в місті Новоград-Волинський (Житомирська область). Паралельно йдуть приготування до матчу, який стане справжньою родзинкою на торті футбольного життя країни. 30 травня в Ужгороді відбулася зустріч збірних ветеранів України та Угорщини, присвячена 25-річчю першого матчу збірної України. Легенди нашого футболу перемогли 3:1, тепер угорці налаштовані на реванш, запросивши на матч-відповідь в Будапешт (11 жовтня).

Підписатися на новини