Дарія Апанащенко: «Нам дісталася вкрай непроста група»

Капітан жіночої збірної України з футболу Дарія Апанащенко напередодні початку відбору на Кубок світу-2019 поділилася думками про суперників «синьо-жовтих», підтримку команди у Львові та, оцінюючи найближчого опонента своєї команди, провела паралелі з чоловічою збірною Хорватії.

-  Клубні змагання розпочались зовсім недавно. Чи встигли вже набрати форму? В якій готовності збірна підходить до матчу проти хорваток?

- Відчуваю, що зараз знаходжусь у бездоганній формі. Ми вже зіграли пару матчів в чемпіонаті. Те, як ми підійдемо до гри з хорватками – залежить від тренера.

-  У червні українська збірна провела контрольний поєдинок проти збірної Польщі і поступилася - 2:3. Чого не вистачило команді для перемоги?

-  Мені не дуже хочеться згадувати той матч, бо тоді ми припустилися багатьох помилок у захисті, в тому числі і я. Причому, ця похибка призвела до голу. Поразки ніколи не бувають приємною. Утім,  інколи навіть вони стають корисними. Краще поступитися в товариській зустрічі і зробити правильні висновки на офіційні матчі.

-  Перша гра у відборі - проти збірної Хорватії. Як тобі суперник? Завдяки чому збірна України може перемогти «картатих»?

- Стартові матчі завжди виходять нервовими, незалежно від опонента. Знаю, що суперник – організована команда, яка буде битися до кінця. Нам потрібно заспокоїтися, не метушитися, бути згуртованими і використовувати свої сильні сторони.

-  На твою думку, яка збірна Хорватії сильніша: чоловіча чи жіноча? Чи перетиналися твої футбольні шляхи з хорватськими командами?

-  Чесно кажучи, порівнювати складно, бо кожна збірна – це окрема команда. Чоловіча та жіноча збірні мають власні сильні сторони. Якщо не помиляюсь, мені ще не доводилося грати проти хорватів ні на клубному рівні, ні в складі національної команди.

-  Вища позиція збірної України в рейтингу ФІФА («синьо-жовті» – 27, хорвати - 53) робить нашу команду фаворитом наступної гри?

-  Можливо, ми – фаворити в матчі проти Хорватії. Утім, вважаю, що в футболі може статися все що завгодно. Жіночій футбол прогресує всюди.

-  Як оціниш результати жеребкування кваліфікаційного етапу КС-2019? Кого із чотирьох суперників (Хорватія, Швеція, Угорщина та Данія) вважаєш основним конкурентом за вихід на Кубок світу-2019?

-  Нам дісталася вкрай непроста група. Мені дуже сподобалася збірна Данії, її виступ на чемпіонаті Європи, де команда дійшла до фіналу. Гадаю, датчанки і є головними фаворитами. Крім того, Швеція – дуже сильна команда. Ці дві збірні і є основними конкурентами за вихід на Кубок світу-2019.

-  Збірна України знову зіграє у Львові. Чи вважаєш «Арену Львів» фартовою для нашої команди? Як тобі атмосфера на стадіоні?

-  Ми часто граємо у місті Лева. Мені дуже подобається місто, стадіон, де у нас чудова підтримка уболівальників. Можна сказати, що ця арена для нас є фартовою.

Підписатися на новини