Андрій Шевченко: «Ми розуміємо, наскільки перемога нас наблизить до мети»

Головний тренер національної збірної команди України Андрій Шевченко поспілкувався із представниками мас-медіа напередодні кваліфікаційної гри ЧС-2018 між національними командами Ісландії та України, яка відбудеться 5 вересня на у Рейк’явіку.


- Сьогодні під час теоретичних занять Ви переглядали матч Ісландії проти Фінляндії. На що зробили акцент?

- Ми переглядали не тільки цей матч, але і поєдинки Ісландії з Туреччиною і Хорватією. Акценти робили на стандартах, зокрема на тому, що потрібно якомога  менше їх заробляти: ісландці  дуже добре використовують їх, неважливо що це - аути, штрафні удари, кутові. Тож наша основна мета -прибрати ці стандарти, контролювати мяч та загрожувати воротам суперника. Ісландці – це комада, яка пресингує. Вони роблять три-чотири комбінації, але розігрують їх добре. За статистикою - це команда, яка більш ефективно використовує ці моменти. Вони люблять грати вертикально, більше в двох нападників.

- Ваш перший матч як тренер був проти збірної Ісландії, якщо порівняти як змінилася збірна за цей рік.

- Наш тренерський склад працює тут усього рік. Я вважаю, що ми проводимо гарну роботу. Хлопці дійсно до кінця перейнялися філософією, зараз ми бачимо плоди - вони провели хороший матч, але нас завтра чекає дуже важка гра. Ми розуміємо її важливість і наскільки вона може нас наблизити до мети. Всі готуються дуже серйозно, будемо грати на перемогу.

 - Що скажете про загальний рівень Ісландії? Ніби нефутбольна країна, а показує такі результати.

 - Це феномен, його всі обговорюють. Мій перший матч тут був близько 18 років тому, коли з пенальті забив Ребров. За цей час країна зробила просто величезний стрибок вперед: інфраструктура, умови. Перш за все, це чіткий план розвитку. За рахунок цього 300 тисяч людей перетворилися в футбольну країну. Їх успіхи на чемпіонаті Європи і зараз - результат їх програми. Тепер в команді у них є гравці, яких купують за 45 мільйонів фунтів. Ще в них фантастичні вболівальники. Було приємно дивитися на них на Євро.  Але також, користуючись нагодою хочу подякувати вболівальника нашої збірної, які приїхали сюди та завтра будуть підтримувати збірну.

- Яка ситуація з Гармашом, в якога була застуда?  

 - Він сьогодні буде тренуватися, завтра – подивимося чи буде грати.

 - Збірна провела фантастичний матч проти Туреччини, чи зможе на такому ж рівні провести і матч проти Ісландії?

 -  Я сподіваюся на це, адже наша команда в Харкові відпрацювала дуже добре, витратила багато сил, але ісландці теж проти фінів витратили не менше сил. Єдине - ми довго летіли. Ми готуємось, сподіваюся, що доб'ємося позитивного результату.

Підписатися на новини