Welcome to Canada: збірна ветеранів вирушає в заокеанське турне

Національна збірна України серед ветеранів продовжує активні виступи в Україні та за її межами. У період з 17 по 21 серпня найкращі гравці країни минулих років гостюватимуть в Канаді та проведуть у Торонто два товариські матчі.

18 серпня суперником українських ветеранів виступить збірна ветеранів Канади, а 19 серпня – збірна українців Канади. Обидва поєдинки пройдуть в рамках святкування Дня Незалежності України, який широко відзначається численною діаспорою на північноамериканському континенті. Візит збірної України відбудеться за підтримки Федерації футболу України, Асоціації ветеранів футболу України, ТОВ «Агробізнес» та Української спортивної централі Америки і Канади.

Головний тренер збірної ветеранів Анатолій Дем'яненко зібрав для візиту в Торонто гучний за іменами склад: воротар Віталій Рева, захисники В'ячеслав Шевчук, Владислав Ващук, Володимир Єзерський, В'ячеслав Свідерський, Олександр Венглинський, Віталій Самойлов, Андрій Оксимець, півзахисники Мирон Маркевич, Едуард Цихмейструк, Юрій Максимов, Віктор Мороз, Олег Шелаєв, Сергій Назаренко, Євген Левченко, нападники Олег Собуцький та Сергій Нагорняк.

 

«Всього в обоймі нашої команди близько сімдесяти футболістів, – пояснив свій вибір Анатолій Васильович. – Конкуренція, самі бачите, пристойна, хочемо дати шанс пограти всім, хто приносив у молоді роки славу українському футболу. Мотивація виступати за збірну ветеранів є для хлопців хорошим стимулом підтримувати форму і знову радувати вболівальників своєю грою».

В рамках світового турне тільки за останній час збірна українських «зірок» провела матчі в США та Франції, Іспанії та Грузії, в Угорщині, Словенії та Молдові. Досягнуто перемоги в Чикаго на турнірі «Кубок Легенд», у французькій Ніцці на Всеєвропейських іграх, в Грузії команда вийшла до фіналу представницького турніру пам'яті Давіда Петріашвілі. Скрізь, крім виходу на футбольне поле, гравці і тренери зустрічалися з українською діаспорою, проводили футбольні майстер-класи, з самої позитивної сторони заявляючи про Україну та її футбол.

«У Канаді багато відомо про національну збірну ветеранів, ми стежимо за виступами команди, знаємо про її чудову мету по підтримці миру в країні, – розповідає глава канадського підрозділу Української спортивної централі Америки і Канади Влодко Арендач. – Багато канадців приїхало в 2016 році в Чикаго на ігри збірної, і тоді виникла ідея запросити команду до нас. У Канаді на дуже серйозному рівні відзначається День Незалежності, ціла частина міста одягається в синьо-жовті кольори. Зараз найголовнішими гостями українців Канади стануть наші великі футболісти. Багато з них блищали на полях за часів нашої молодості, з ними пов'язані найкращі спогади. Крім двох матчів, футболісти проведуть майстер-класи для юних гравців школи «Карпати», в якій навчаються близько 400 дітей з діаспори. Буде велика зустріч з українцями Торонто і всієї Канади, виступи на телебаченні та радіо».

Головною ж подією візиту, окрім різних зустрічей і святкувань, стане проведення збірною України двох важливих матчів. Суперники не з простих, ветеранів Канади крім провідних місцевих гравців посилять легіонери з Португалії, Іспанії та країн Латинської Америки. А збірну українців Канади до матчу готує відомий футболіст Василь Іщак, який провів за одеський «Чорноморець» більше 400 ігор, а нині очолює «Торонто Атомік». Клуб виступає в Канадській футбольній лізі, а до його складу входять переважно українці. Обидві команди вже в очікуванні візиту збірної України, чи не щодня тренуються і планують задіяти гучні в футбольному світі імена. До слова, разом зі збірною України в Канаду приїде відомий арбітр Ігор Хіблін. Як це часто буває, в одному з матчів володар «Золотого свистка» 2001 року виведе команди на поле.

Своїми очікуваннями від візиту в Канаду поділився віце-президент Федерації футболу України, засновник і куратор національної збірної України серед ветеранів Олег Собуцький: «Цими матчами наша збірна продовжить світове турне в підтримку України та української армії в зоні АТО, розпочате кілька років тому. Ми бачимо, наскільки вагома в наш складний час допомога та увага з боку європейських і заокеанських друзів, як важлива вона для збереження цілісності країни і її захисту від зовнішніх ворогів. Канада – одна з найближчих для України країн в світі, в ній дуже активна і патріотична діаспора, яка всіма силами допомагає своїй рідній землі. Пропозицію зіграти в Торонто підтримали Федерація футболу України та її президент Андрій Павелко, велику допомогу в організації надав добрий друг збірної, перший радник президента ФФУ Василь Орлецький. Візит збірної ветеранів стане ще одним кроком для зміцнення зв'язків між країнами. Збірну чудово приймають в усьому світі, наших гравців люблять і поважають. Це може бути Чикаго і Валенсія, а може Попасна та Волноваха. Ми всюди з Україною в серці і робимо все можливе, щоб представити Україну і її футбол в найкращому світлі».

Підписатися на новини