Вадим Костюченко: «Змагання ДЮФЛУ – фундамент елітного юнацького футболу України, а їх фінальні турніри - чудове джерело для поповнення складу юнацьких збірних України»

З 7 червня по 4 липня у містах Поляна, Свалява, Ужгород, що на Закарпатті, Моршин, Стрий Львівської області та містах Дніпро та Запоріжжя було проведено фінальні турніри Всеукраїнських змагань серед команд юніорів U -19 (Перша ліга) та команд дитячо-юнацьких спортивних закладів сезону 2016/2017 років у Вищій та Першій лігах. За перебігом подій фінальних турнірів  уважно стежили головні тренери юнацьких збірних команд України Сергій Попов, Олег Кузнецов, Володимир Єзерський, Олександр Петраков та технічний директор ФФУ – Олег Протасов.

У звітних фінальних турнірах взяли участь 40 найкращих дитячо-юнацьких команд України, які вибороли право участі у фіналах за підсумками першого етапу змагань, який проходив з вересня 2016 року по травень 2017 року.

Слід зазначити, що безумовним лідером серед дитячо-юнацьких спортивних закладів є академія ФК «Динамо» Київ, вихованці якої здобули перемоги у всіх без винятку фінальних турнірах ДЮФЛУ: чотири перемоги у чотирьох фіналах. 

Федерація футболу України плідно працювала над якісною організацією та проведенням фінальних змагань. Цього року були враховані недоліки організації минулорічних фіналів, а саме: всі матчі фінальних турнірів були проведені у вечірній час з метою створення комфортних умов для гри. Також юним футболістам були створені комфортні умови й у побуті. Жодних нарікань щодо якості харчування та умов проживання не було. Якісні футбольні поля, на яких були проведені матчі фінальних турнірів та висвітлення матчів у ЗМІ стало так званим «Знаком якості» у проведенні фінальних турнірів.

«Федерація футболу намагається кожного року піднімати планку проведення фінальних турнірів ДЮФЛУ, і цей сезон не став винятком з цього правила. Ми пишаємось тим, що нам вдалося створити якісні умови для юних футболістів, як у побуті, так і на футбольних майданчиках. У цьому році ми збільшили кількість днів для проведення фінальних турнірів серед команд Вищої ліги ДЮФЛУ у молодших вікових групах юнаків (U -14 та U -15) з метою повного дотримання спортивного принципу у виявленні переможців змагань. За відгуками тренерів збірних команд, саме такі турніри, коли всі команди гарно підготовлені та створюють сильне конкурентне середовище,  є дуже корисним для формування складу збірних. Працюючи єдиною командою всі ми робимо спільну справу, націлену на розвиток та популяризацію юнацького футболу в Україні» - зазначив перший віце-президент ФФУ Вадим Костюченко.    

Підписатися на новини