Арбітри ПФЛ та змагань U-19 розпочали підготовку до нового сезону

Офіційні особи матчу змагань ПФЛ та U-19 беруть участь у чотирьохденному навчально-тренувальному зборі у Києві напередодні початку сезону 2017/2018 років.

Зібравшись в українській столиці 4-го липня, арбітри та асистенти склали тестування з Правил гри та відео-тест УЄФА. Вже наступного ранку вони взяли участь в офіційному відкритті зборів, отримавши привітання із початком робочого процесу та настанови від першого віце-президента Федерації футболу України Вадима Костюченка та голови Комітету арбітрів ФФУ Лучано Лучі.

«Федерація очікує від арбітрів серйозного ставлення до передматчевої підготовки, зразкової поведінки як на футбольному полі, так і поза ним, високих морально-етичних якостей і, звичайно, прагнення до високих результатів і підвищення рівня арбітражу. Ми спостерігатимемо за вашим подальшим прогресом, адже українському арбітражу вже слід впевненими кроками виходити на міжнародний рівень», - зазначив перший віце-президент ФФУ, підкресливши курс комітету та національної асоціації на омолодження складу офіційних осіб матчу.

У свою чергу, Лучано Лучі у своїй промові сфокусувався на конкретних аспектах суддівської роботи, виокремивши фактор послідовності у прийнятті рішень. «Ви маєте демонструвати сміливість на футбольному полі, особливо коли справа стосується винесення другого попередження, а також правильно та своєчасно оцінювати епізоди із грою рукою», - додав очільник Комітету арбітрів.

Тренувальний збір арбітрів та асистентів змагань ПФЛ та U-19 розпочався із лекції голови Комітету з етики та чесної гри ФФУ Франческо Баранки про важливу роль представників футбольної «Феміди» у боротьбі із договірними матчами.

Протягом двох наступних днів учасники збору працюватимуть із представниками Комітету над низкою теоретичних питань. Арбітри дізнаються про останні зміни та доповнення до Правил гри IFAB та про сучасні вимоги ФІФА, УЄФА та ФФУ щодо трактувань ігрових ситуацій та прийняття правильних рішень (гра рукою, оцінка єдиноборств, симуляція, неправомірні дії руками, зрив очевидної можливості забити м’яч), а також дивитимуться відеокліпи з матчів минулого сезону із подальшим обговоренням цікавих для арбітражу епізодів.

Асистенти арбітра займатимуться з інструктором ФІФА Джованні Стеванато і розглядатимуть різноманітні ігрові ситуації: «поза грою», втручання у гру, єдиноборства, що впливають на здатність суперника грати в м’яч та робота над концентрацією.

6 липня на арбітрів та асистентів чекають спільні теоретичні заняття, об’єктом розгляду яких будуть вимоги ФІФА, УЄФА та ФФУ щодо командної роботи арбітрів матчу, визначення «поза грою» та вимоги щодо змін Правил гри у сезоні 2017/2018 років. Також кожного вечора протягом вказаного періоду офіційні особи матчу братимуть участь у практичних заняттях на футбольному полі. В останній день збору арбітри та асистенти склали тест ФІФА на НСК «Олімпійський».

Вже 8 липня підготовку до сезону розпочнуть представники елітного українського арбітражу: з 8 по 11 липня літні збори проходитимуть арбітри та асистенти Прем’єр-ліги.

Підписатися на новини