Андрій Шевченко: «Ми витиснули максимум із того, що могли»

Головний тренер збірної України – про мінімальну звитягу своїх підопічних у гостьовому поєдинку кваліфікації на чемпіонат світу проти збірної Фінляндії (2:1).

Після гри наставник "синьо-жовтих" відзначив бійцівські якості українських гравців.

«Хочу подякувати команді за те, що вона боролася і здобула вкрай важливі три очки. Ми оцінювали фізичний стан футболістів і помітили, що гравці втомлені після складного сезону. Утім, самовіддача та зарядженість на результат перевищило критерії контролю м’яча та ігрової схеми. Я вдячний гравцям за те, що сьогодні вони залишили на полі усі сили», - відзначив Андрій Шевченко.

«На тренуваннях ми помічали, що усі футболісти втомлені й знаходяться нижче свого нормального фізичного стану. Сподіваюсь, що на наступні матчі у вересні гравці підійдуть у кращій готовності. Я дуже радий, що попри всі складнощі, мої підопічні сьогодні були правильно мотивовані. Ураховуючи фізичний стан, саме налаштування на гру допомогло нам здобути перемогу».

Головний тренер збірної України пояснив вихід в основному складі на вістрі атаки Євгена Селезньова і вихід на поле Артема Бєсєдіна із лави запасних. Наставник українців залишився задоволеним діями обох нападаючих.

«У Селезньова було пошкодження, тому його заміна, як і решта, були запланованими. Вирішив, що матч почне Євген, а Артем Бєсєдін підсилить гру пізінше. Обидва форварди принесли користь команді: чіплялися за м'ячі, боролися та виконали великий обсяг роботи, Артем ще й відзначився голом», - сказав Андрій Шевченко.  

Наставник синьо-жовтих очікував від суперника гри в два форварди, утім тренерський штаб збірної Фінляндії зіграв за більш оборонної схеми.

«Господарі виставили одного нападаючого, наситивши центр поля. Більшість фінських гравців виступають у місцевому чемпіонаті та перебувають у хороших ігрових кондиціях. Нашою задачею було правильно налаштуватися і реалізувати свої моменти. Нам було складно вмикати пресинг, адже сил майже не було. У свою чергу, збірна Фінляндії також дуже хотіла здобути позитивний результат. Ми очікували, що у другому таймі суперника почнуть залишати сили, тому нам буде легше».

Не дивлячись на складний перший тайм, тренерський штаб головної команди не став вносити корективів у гру в перерві.

«Я нічого не змінював після першого тайму. Ми були готові до гри і знали сильні сторони суперника».

Андрій Шевченко не став виокремлювати когось з гравців, відзначивши бійцівський характер команди загалом.

«Мені не хочеться оцінювати футболістів індивідуально чи розбирати тактичні моменти, адже на перший план вийшла мотивація гравців. Найважливіше, що вони віддали усе, що вони мають. Неможливо демонструвати хороший футбол у такому фізичному стані. Сьогодні ми витиснули максимум із того, що могли».

Головний тренер національної команди відзначив шалену підтримку українських фанів, які палко підтримали збірну.

«Мені хочеться подякувати вболівальникам за те, що вони приїхали сюди. Сьогодні їх було дуже багато на гостьовому секторі!».

Підписатися на новини