Меморіал Лобановського: Фінляндія вирвала у Словенії путівку до фіналу

Молодіжна збірна команда Фінляндії стала першим фіналістом XIV міжнародного турніру пам’яті Валерія Лобановського, вигравши у команди Словенії із мінімальним рахунком 1:0.

Матч збірних Фінляндії та Словенії, який проходив на стадіоні «Колос» у Борисполі, розпочинав ігрову програму цьогорічного Меморіалу Лобановського. Для фінської збірної це перший візит в Україну в історії проведення турніру на честь легендарного українського тренера, а словенців українці добре пам’ятають за фінальним матчем турніру, що відбувся два роки тому, коли підопічні Пріможа Гліхи у серії післяматчевих пенальті здобули почесний трофей.

Але нинішній склад збірної Словенії вже не той, що був поза торік – фактично цей матч став другим для новоствореної балканської «молодіжки». Тому не дивно, що саме скандинави диктували умови гри протягом майже усього першого тайму. Щоправда, до реальних гольових нагод, незважаючи на серйозну перевагу у володінні м’ячем, фіни не мали. А ось словенці перевірили пильність Уусітало перед самою перервою, це Крамаріч пробив до рук воротарю.

У другому таймі команда Гліхи стала діяти ще ефективніше в атаці. Зокрема, на 55-й та 61-й хвилинах Ожболт та Пішек мали нагоди для взяття воріт, але в обох випадках фінський голкіпер демонстрував надійність на лінії воріт.

Заключні хвилини матчу вже проходили під акомпанемент атак команди Томмі Каутонена. Протягом двох хвилин, з 74-ї по 75-у, Нісканен та Кялльман лише дивом не зуміли відправити м’яч у сітку воріт. А коли вже уболівальникам на трибунах здалося, що серії післяматчевих пенальті не оминути, Фінляндія забила. Сталося це третій компенсованій арбітром хвилині до основного часу зустрічі. Каліман виграв «другий поверх» під час подачі кутового і приніс перемогу своїй команді у першому півфіналі.

О 18:00 на столичному стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського відбудеться другий півфінальний матч між молодіжними збірними України та Чорногорії.